Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 19. 10. 2018
Obří ostuda

Ženským hokejem otřásl skandál! Beroun nasadil do zápasu chlapce

Ilustrační foto
Zdroj: facebook

Tohle se nedělá. V druhé nejvyšší hokejové lize žen nasadil tým Berounských lvic do zápasu chlapce. Hráčky Roudnice si ale všeho všimly a v 18. minutě rozhodčí zápas předčasně ukončili a Beroun vyfasoval pořádné flastry.

V čase 18:00 přestaly hráčky Roudnice hrát a rozhodčím nahlásily hned tři hráčky, které se jim nezdály. S jedním jménem nepochodily, ale u dalších dvou se trefily. „Provedením této konfrontace totiž bylo dle údajů obsažených v zápise o utkání zjištěno, že na registrační průkaz hráčky Terezy Krobové nenastoupila tato jmenovaná hráčka, nýbrž hráčka jiná, a dále že na registrační průkaz Anny Vaníčkové nastoupil dokonce chlapec,“ píše sportovně technická komise Českého hokeje v rozhodnutí.


Zápas byl kontumován ve prospěch Roudnice, která si za výhru 0:5 připsala tři body. „Dle STK ČSLH je zcela nepochybné, že start hráče v utkání nelze označit jinak nežli jako neoprávněný.

Hráč startoval na cizí registrační průkaz, ještě závažnějším proviněním je však samotná podstata věci, tedy že klub nechal startovat v soutěži organizované pro ženy a dívky osobu opačného pohlaví,“ stojí dále v oficiálním prohlášení.


Celá kauza jde na vrub trenéra a vedoucího mužstva. Právě tyto dvě osoby ztvrdily svými podpisy zápis a dostanou trest. Václav Roztočil s Jiřím Macháčkem se nesmí devět měsíců angažovat v hokejovém prostředí.


„Je nepochybné, že za start hráče v utkání nesou výhradní odpovědnost trenér a vedoucí družstva, kteří potvrdili svým podpisem zápis o utkání, v němž byla uvedena hráčka č. 7 Tereza Krobová, u níž muselo být zřejmé, že se utkání nezúčastní, neboť nebyla fyzicky vůbec přítomna. Výrazně přitěžující okolností případu je pak skutečnost, že oba funkcionáři museli bezpochyby vědět, že do utkání za klub zasáhne hráč, tedy osoba zcela opačného pohlaví, jak je již uvedeno shora, a to zcela v rozporu s obecnými pravidly,“ tvrdí disciplinárka.


Klub se brání, že vše udělal kvůli problémům jedné z hráček. „Trenérem uváděné údajné polehčující okolnosti případu, sdělené DK ČSLH při jednání dne 3. října 2018, a spočívající např. ve skutečnosti, že hráč je synem hráčky Lucie Vaníčkové, která v utkání též hrála, a která má býti dle tvrzení trenéra samoživitelkou, pro níž je velice obtížné dopravovat k různým utkáním ledního hokeje konaným na různých místech jak hráče, tak hráčku Annu Vaníčkovou, jsou dle DK ČSLH ve vztahu k projednávanému případu zcela irelevantní a nelze na nich z podstaty věci stavět obhajobu startu osoby opačného pohlaví v soutěži organizované pro ženy a dívky,“ neuznala výmluvu disciplinárka.


Smutné na celém incidentu je, že Václav Roztočil, trenér Berounských lvic, patří k průkopníkům organizovaného ženského hokeje v České republice. V roce 2003 byl dokonce oceněn za dlouhodobý přínos českému ženskému hokeji.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

 • Nova Sport 2

  • 02:05 04:05

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   04:05

   Natural Track Luge - World Cup (Deutschnofen)

   04:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Kicking Horse)

   05:05

   Fotbal: LA Galaxy - Houston Dynamo

   09:00

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   10:45

   Magazín NBA Action (29)

Celý Program