Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fotbal Tragická zpráva

Zemřel útočník Halenár († 35): Hrál za Olomouc i slovenskou repre!

Juraj Halenar
Zdroj: Profimedia
Juraj Halenar

Se šokující zprávou přišla slovenská televize JOJ. Podle jejich informací zemřel bývalý slovenský reprezentant a někdejší útočník Sigmy Olomouc Juraj Halenár. Pětatřicetiletý fotbalista byl nalezen v bratislavském parku bez známek života. Před svou smrtí měl být dva dny pohřešován.

Televize JOJ se odvolává na dva nezávislé zdroje, které tragickou zprávu potvrdily. Do parku, kde byl Juraj Halenár nalezen, dorazila i fotbalistova sestra a několik jeho bývalých spoluhráčů. Příčina smrti zatím není jasná, ale podle dostupných (oficiálně neověřených) informací vše ukazuje na sebevraždu. Více bude však známo až po soudní pitvě.

 

Sestra Juraje Halenára
Zdroj: facebook

 

"Miluji tě nejvíc na světě a nikdy na tebe nezapomenu BRÁCHO. Chybíš mi neskutečně," napsala Halenárova sestra Kristína na sociální síť.

 

Juraj Halenár
Zdroj: Profimedia Juraj Halenár

 

"V sobotu v odpoledních hodinách jsme přijali oznámení o nálezu těla muže bez známek života ve Vrakunském lesoparku. Oznámení hlídka PZ prověřila a jeho hodnověrnost potvrdila. Na místo byl přivolán soudní lékař. Pro zjištění přesných příčin smrti byla nařízena soudní pitva. Policie zjistila totožnost muže, jde o 35-letého Trnavčana. Věcí se zabývá Obvodní oddělení okresního ředitelství policejního sboru v Bratislavě 2. Pověřený příslušník v této souvislosti zahájil trestní stíhání ve věci přečinu usmrcení," uvedla pro TV JOJ Veronika Slamková, tisková mluvčí policie.

 

 

Juraj Halenár hrál například za Slovan Bratislava, ale i za Sigmu Olomouc, ve které působil během sezony 2015/2016. Naposledy nastupoval ještě vloni v nižší rakouské soutěži, kde oblékal barvy týmu SV Gaflenz. Za slovenskou reprezentaci odehrál 3 utkání.

 

 

Zpráva zasáhla všechny, kteří se ji postupně dozvěděli. "Juraje si pamatuji od jeho prvních kroků. Byl to neskutečný talent a připomínal mi legendárního Jozefa Adamce. Měl obdivuhodný instinkt na gól. Potvrdil to i při největším úspěchu slovenského klubu v Evropě. Artmedia tehdy ve formě roznesla Celtic 5:0 a Helenár dal tři gól (video výše)," smutní komentátor stanic Nova Sport Jozef Havrilla.

 

 

"Po Milanovi Malatinském je to v krátké době další krutá zpráva pro slovenský fotbal," doplnil Havrilla, čímž se vracel ke smrti trenéra slovenské mládeže. Toho našli mrtvého v květnu nedaleko Břeclavi. I on měl spáchat sebevraždu.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:05 04:00

   Fotbal: FC Cincinnati - D.C. United

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Cincinnati - D.C. United

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   11:30

   World of Freesport Special: Best of Climbing

 • Nova Sport 2

  • 01:50 03:45

   UFC Fight Night: de Randamie vs. Ladd

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – Gstaad

   10:45

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   11:15

   Golden Fly Series - Golden Roof Challenge

   11:45

   Off-road Maraton (4)

   12:10

   Rychlá kola (7)

Celý Program