Fotbal Tragická zpráva

Zemřel útočník Halenár († 35): Hrál za Olomouc i slovenskou repre!

Juraj Halenar
Zdroj: Profimedia
Juraj Halenar
Téma:

Se šokující zprávou přišla slovenská televize JOJ. Podle jejich informací zemřel bývalý slovenský reprezentant a někdejší útočník Sigmy Olomouc Juraj Halenár. Pětatřicetiletý fotbalista byl nalezen v bratislavském parku bez známek života. Před svou smrtí měl být dva dny pohřešován.

Televize JOJ se odvolává na dva nezávislé zdroje, které tragickou zprávu potvrdily. Do parku, kde byl Juraj Halenár nalezen, dorazila i fotbalistova sestra a několik jeho bývalých spoluhráčů. Příčina smrti zatím není jasná, ale podle dostupných (oficiálně neověřených) informací vše ukazuje na sebevraždu. Více bude však známo až po soudní pitvě.

 

 

"Miluji tě nejvíc na světě a nikdy na tebe nezapomenu BRÁCHO. Chybíš mi neskutečně," napsala Halenárova sestra Kristína na sociální síť.

 

 

"V sobotu v odpoledních hodinách jsme přijali oznámení o nálezu těla muže bez známek života ve Vrakunském lesoparku. Oznámení hlídka PZ prověřila a jeho hodnověrnost potvrdila. Na místo byl přivolán soudní lékař. Pro zjištění přesných příčin smrti byla nařízena soudní pitva. Policie zjistila totožnost muže, jde o 35-letého Trnavčana. Věcí se zabývá Obvodní oddělení okresního ředitelství policejního sboru v Bratislavě 2. Pověřený příslušník v této souvislosti zahájil trestní stíhání ve věci přečinu usmrcení," uvedla pro TV JOJ Veronika Slamková, tisková mluvčí policie.

 

 

Juraj Halenár hrál například za Slovan Bratislava, ale i za Sigmu Olomouc, ve které působil během sezony 2015/2016. Naposledy nastupoval ještě vloni v nižší rakouské soutěži, kde oblékal barvy týmu SV Gaflenz. Za slovenskou reprezentaci odehrál 3 utkání.

 

 

Zpráva zasáhla všechny, kteří se ji postupně dozvěděli. "Juraje si pamatuji od jeho prvních kroků. Byl to neskutečný talent a připomínal mi legendárního Jozefa Adamce. Měl obdivuhodný instinkt na gól. Potvrdil to i při největším úspěchu slovenského klubu v Evropě. Artmedia tehdy ve formě roznesla Celtic 5:0 a Helenár dal tři gól (video výše)," smutní komentátor stanic Nova Sport Jozef Havrilla.

 

 

"Po Milanovi Malatinském je to v krátké době další krutá zpráva pro slovenský fotbal," doplnil Havrilla, čímž se vracel ke smrti trenéra slovenské mládeže. Toho našli mrtvého v květnu nedaleko Břeclavi. I on měl spáchat sebevraždu.

Související témata:
lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Atlanta United FC - New York Red Bulls

   09:05 10:45
   10:45

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto3)

   12:25

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto2)

   13:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod MotoGP)

   14:45

   Filip Řeháček - zimní příprava

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 12:35
   12:35

   NBA Classic Games: Los Angeles Lakers - Indiana Pacers

   14:10

   Jíří Procházka - vědomý bojovník

   15:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   20:35

   Basketbal: Devin Booker - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program