Smrt hráčské legendy

Zemřel sedminásobný světový šampion ikonické hry Tetris

Zemřela legenda hry Tetris Jonas Neubauer
Zdroj: gonintendo.com
lukas-spacil
Lukáš Spáčil
9.1. 2021 23:25
Téma:

Herní svět v sobotu zasáhla smutná zpráva o úmrtí Jonase Neubauera. Americký vášnivý hráč ovládl hned sedmkrát novodobé mistrovství světa v Tetrisu, díky čemuž si získal uznání celého světa.

 

Vzhlížel k němu každý, kdo se v posledních letech snažil na kompetitivní úrovni Tetris hrát. Pro mnohé jde jen o nostalgickou arkádovku, ale početná tetrisová komunita ji vnímá téměř až jako modlu. Tetris se rozhodně neřadí mezi nejpopulárnější ani nejtypičtější esporty, ale možná právě proto je pro jeho hráče velkou srdcovou záležitostí.

 

Stejně na tom byl i Jonas Neubauer, který byl u samotného zrodu prvního novodobého mistrovství s názvem Classic Tetris World Championship. Neubauer začal hrát Tetris už ve svých šesti letech a krátce před dovršením třicítky se stal prvním šampionem CTWC, když v superfinále porazil Harry Honga. O vzniku šampionátu byl dokonce natočen i dokument Ecstasy of Order.

 

Šampionem se následně stal i v následujících třech letech a v roce 2014 jej Harry Hong konečně porazil. Čtyřnásobnému šampionovi to však nestačilo a ovládl i následující tři ročníky, díky čemuž na svém kontě držel hned sedm světových titulů. O smrti věčně usměvavého a pozitivního nadšence informovali jeho blízcí skrz jeho osobní Instagram.

 

Neubauerovu sérii výher utnul při jeho deváté účasti teprve šestnáctiletý Joseph Saelee, po jehož triumfu odstartovala úplně nová éra Tetrisu. Zbrusu nová vlna hráčů začala přinášet nové mladičké hvězdy. Důkazem budiž loňský triumf teprve třináctiletého hráč Dog, který ve finále porazil svého bratra PixelAndyho.

 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings

   18:35 21:15
   21:15

   Večerní sportovní noviny

   21:20

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   21:30

   Czech rally 2020 (7)

   22:05

   NHL: Calgary Flames - Toronto Maple Leafs

   00:45

   Element (431)

 • Nova Sport 2

  • NBA: Indiana Pacers - Toronto Raptors

   19:05 21:35
   21:35

   NBA: Brooklyn Nets - Miami Heat

   23:35

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   00:05

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   01:45

   Fotbal: RC Lens - OGC Nice

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Angers SCO

Celý program