oběť koronaviru

Zemřel fanoušek Liverpoolu, který se stal symbolem tragédie v Hillsborough

Zemřel fanoušek Liverpoolu Dave Roland, který přežil tragédii v Hillsborough
Zdroj: Profimedia
Zemřel fanoušek Liverpoolu Dave Roland, který přežil tragédii v Hillsborough
Otava redakční fotka
Marek Otava
15.4. 2020 14:50
Téma:

Z téhle hrůzné události dodnes všechny fotbalové fanoušky doslova mrazí. Před pár dny navíc zemřel jeden z fanoušků Liverpoolu, který byl přímým svědkem tragédie na stadionu v Hillsborough, při kterém tehdy zemřelo 96 lidí. Příznivec The Reds Dave Roland, jenž se stal kvůli fotografii symbolem této události, zemřel v 65 letech na koronavirus.

K jeho smrti navíc došlo jen pár dní před 31. smutným výročím tragické události. Dave Roland tehdy putoval na semifinále FA Cupu, kde se měl střetnout jeho milovaný Liverpool s Nottinghamem Forest.

 

Utkání se mělo odehrát na stařičkém Hillsborough (stadionu Sheffieldu Wednesday), které tehdy už nesplňovalo nejpřísnější parametry a následně kvůli pořadatelským chybám došlo k tragédii, kdy bylo 96 fanoušků Liverpoolu doslova umačkáno na jedné z tribun určené pro stání.
 

Účastníkem této hrůzné události byl tehdy i Dave Roland, který se stal nechtěným symbolem neštěstí, když byl zvěčněn na fotografii, kde má hlavu v dlaních. 34letý fanoušek se v tu chvíli snažil pomoc jednomu z mladíků, který se dostal do tlačenice. Bohužel se mu ho nepodařilo zachránit.


 

Nyní zemřel i Dave Roladn. Ke smrti svého otce se vyjádřila jeho dcera Michelle, která ho popsala jako „jedinečného, laskavého a zábavného,“ což dokumentovala na příkladu, kdy její tatínek následně navštívil rodinu zesnulého mladého fanouška a zúčastnil se i jeho pohřbu.
 

Dále pro fotbalový web Liverpool Echo zmínila, jak se musel její otec z tragédie složitě dostávat a na čas musel od navštěvování ligových utkání Liverpoolu opustit, protože se bál jednoduše chodit na stadion.
 

Až v posledních letech se opět u něj naplno projevila vášeň pro The Reds. Moc ho tak štvalo, že kvůli koronaviru došlo k přerušení Premier League, jelikož se těšil až uvidí, jak jeho milovaný Liverpool zvedá trofej pro vítěze anglické ligy.

Bohužel právě koronavirus se stal pro Davea Rolanda osudným. Po krátké nemoci mu v jeho důsledku podlehl. Své dceři však podle jejich slov nezapomněl při poslední návštěvě v nemocnici říct, že ji miluje.
 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   19:35 21:20
   21:20

   Element (442)

   21:30

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   21:55

   Parkurová Global Champions - Stockholm

   22:50

   NHL: TOP akce základní části

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Házená: GWD Minden - Eulen Ludwigshafen

   20:40 22:05
   22:05

   NBA: Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks

   00:05

   Element (442)

   00:20

   Rychlá kola (6)

   00:50

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   02:35

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý program