Aktualizováno 19.3. 2016 15:55
video všechno nejlepší!

Je jako Jágr: Veterán NBA slaví 40 let, umí i koše přes celé hřiště!

Zdroj: NBA media

Jaromír Jágr je nejstarším hráčem hokejové NHL. Zámoří žasne nad tím, jak tenhle 44tiletý borec válí. Ale kdo je nejstarším v NBA? Vlastně je to mladík, dnes má 40. narozeniny! A dostane k nim dárek v podobě duelu s Golden State Warriors. Seznamte se, tohle je Andre Miller!

Možná to není úplně basketbalový Jágr, ale několik podobností najdete. Minnesota ho před sezonou trejdovala, aby mladému týmu pomohl získávat zkušenosti. Nyní ho získali Spurs, protože chtějí zabojovat o titul. Jágr vystřídal v NHL osm týmů, Andre Miller devět. A i jeho statistiky stojí za to. V NBA hraje nepřetržitě už 16 sezon a je opravdu železným mužem. Za celou kariéru vynechal pouhé tři zápasy! Pokud chcete, abychom spočítali jeho body, bude jich přes 16 tisíc, k tomu připočtěte 8 tisíc asistencí a navíc 1500 získaných míčů.
 

Andre Miller je prostě dělník jak má být a také proto si ho všude vážili. A i když vystřídal už devět klubů, nikdy si nemohl sáhnout na tu nejcennější trofej. Cleveland Cavaliers, Los Angeles Clippers, Philadelphia 76ers, Portland Trail Blazers, Denver Nuggets, Washington Wizards, Sacramento Kings ani Minnesota Timberwolves nehráli za jeho působení o tituly.


Ale letos možná přišla nabídka, která by mohla Andre Millerovi za dlouhá léta věrnosti basketbalu splnit sen. Z Minnesoty ho vytrejdovali San Antonio Spurs, kteří nahánějí suverény z Golden State a sní třeba i o titulu.

Andre Miller
Zdroj: Profimedia Andre Miller

Miller, který v minulosti zaujal třeba 52 body v jednom utkání nebo několika koši z vlastní poloviny hřiště, dostane duel s Warriors ke kulatinám. Právě dnes v noci se totiž hraje prestižní duel San Antonio - Golden State.


Takže Andre, všechno nejlepší!

ram TN.cz