těžká chvíle

Železný chlap se zhroutil, loni slavil Stanley Cup, teď ho zradilo srdce

Jay Bouwmeester
Zdroj: Profimedia / Twitter
Jay Bouwmeester
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 12. 2. 2020
Téma:
NHL

Dřív železný muž, bourák i klidná síla. Loni vítěz Stanley Cupu. Dnes chlap, o kterého má strach celý hokejový svět. Jay Bouwmeester zkolaboval v nočním utkání v Anaheimu a zápas se nedohrál. Mluví se o srdeční příhodě.

Taková událost se nestává v NHL zrovna často. Ale třeba český obránce Jiří Fischer měl podobný osud. Po kolapsu v utkání s Nashvillem v roce 2005 už se na led nikdy nevrátil. Podobně se nedohrál zápas Dallasu s Columbusem v roce 2014, tehdy se dostal do velkých zdravotních problémů Rich Peverley. Také se jednalo o kolaps a ani Peverley se už do NHL nikdy nevrátil.


Podobně možná skončí Jay Bouwmeester. Stejně jako Jiří Fischer stihl vyhrát Stanley Cup, dočkal se ho ve svých 35 letech.

Následující sezona - ta právě probíhající, mu už ale ukázala, že je možná čas skončit. Pokud to Bouwmeesterovi neřeknou lékaři, možná přehodnotí situaci sám.


Zadák St. Louis stihl odbránit útok Anaheimu, natlačil na mantinel Nicolase Deslauriera, poslal puk do útočného pásma a odjel na střídačku. Pak se zhroutil. „Odehrál střídáni, přijel na střídačku a zhroutil se na lavici,“ vysvětloval generální manažer Bluesmanů Doug Armstrong. „Naštěstí díky rychlé reakci našich lékařských týmů a lékařů Anaheimu jsme Jaye dokázali stabilizovat,“ dodal.


Bouwmeester byl přitom chlap, který se zdravím problémy neměl. Když v dubnu 2018 řešil zranění kyčle a lékaři mu doporučili půl roku klidu, vynechal 9 zápasů, nechal si dát injekce a dál hrál.Nejdelší pauzu měl Bouwmeester v roce 2017, kdy utrpěl zlomeninu kotníku. A když rok předtím zmizel na pár zápasů ze hry, Blues oznámili, že je mimo hru kvůli zranění v horní části těla, mluvilo se o tom, že utrpěl otřes mozku. Stejně ale byl během 14 dnů zpět.

 

“Děláte, co můžete až do okamžiku, kdy už nebudete moct hrát,“ vyprávěl tehdy. "Myslím, že v určitém okamžiku musíte myslet jen na to, že je potřeba jít dál za každou cenu,“ řekl Bouwmeester.


Trenéři ho chápali. "Jay si jen občas řekl o injekci a hrál dál. Na čas jsme ho sice odstavili. Ale to nebylo pro něj. Snažili jsme se s ním pracovat, jak jen nejlépe šlo,“ vzpomínal generální manažer Blues Doug Amstrong.


Další zprávy o zdravotním stavu Jaye Bouwmeestera by měl klub St. Louis Blues oznámit v průběhu středy.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Olympique Lyon - Racing Strasbourg

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program