Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 17. 1. 2019
fotbal exotické angažmá

Ze Zlína až do Kazachstánu. Bílek je na odchodu do zahraničí

Michal Bílek
Zdroj: Profimedia

Trenér fotbalistů Zlína Michal Bílek krátce před startem jarní části Fortuna ligy míří k reprezentaci Kazachstánu. Na lavičce Zlína ho nahradí Roman Pivarník.

Bílek přišel do Zlína loni v květnu a pod jeho vedením moravský celek v podzimní části této sezony obsadil šesté místo, které jako poslední zaručuje účast v nadstavbové skupině o titul. Dříve trénoval Teplice, Blšany, Plzeň, Spartu, Ružomberok, Dinamo Tbilisi, Jihlavu a českou reprezentaci, kterou v roce 2012 dovedl do čtvrtfinále mistrovství Evropy.


Na lavičce Kazachstánu, který v letech 2011 až 2013 vedl jiný český kouč Miroslav Beránek, Bílek nahradí Stanimira Stoilova. Bulharský trenér k týmu přišel loni v březnu a v první skupině nejnižší soutěže Ligy národů s ním získal šest bodů. Za postupující Gruzií zaostali Kazaši o deset bodů. 
 

Zlín už si našel za Bílka náhradu a jako nového trenéra představil Romana Pivarníka. "Domluvili jsme se na dvou a půlleté spolupráci, myslím, že bude úspěšná," řekl dnes novinářům manažer zlínského klubu Zdeněk Grygera. Pivarníkovým cílem bude udržet tým v první šestce.
 

V nejvyšší soutěži vedl naposledy Brno, s nímž loni sestoupil. Zbrojovku pak trénoval i ve druhé lize, ale během podzimu byl odvolán. V minulosti působil v Jihlavě, Olomouci, Bohemians 1905 a Plzni.

mm, čtk TN.cz