Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

intriky z vlastních řad

Ze zápasníka krysou?! Cro Cop měl donášet na svého kolegu!

Mirko Cro Cop Filipovič
Zdroj: facebook.com

Legendární MMA zápasník Mirko "Cro Cop" Filipovič nařkl americkou antidopingovou organizaci USADA z nekalého jednání. Ta se podle něho měla podílet na tom, aby donášel na svého kolegu.

„Pokud budeš donášet na jiného bojovníka, zrušíme tvůj trest,“ přesně tohle podle svých slov slyšel Cro Cop od představitelů americké antidopingové organizace USADA. Pokud by se toto obvinění potvrdilo, šlo by o zcela neetické jednání a obrovský problém.


Cro Copovi právě v USA běží dvouletá stopka za doping. A to i přes to, že všechny testy, které kdy jako zápasník UFC absolvoval, byly čisté. Došlo totiž k nedorozumění, možná pochybení, možná k něčí velké hře.

 

Když Cro Cop léčil zraněné rameno, chtěl k urychlení léčby použít růstový hormon. Napsal tedy mail do UFC a představitelé organizace mu odpověděli, že je to OK. Jenže mail přeposlali na USADA a ta Cro Copa ihned potrestala. Mail o použití růstového hormonu pojala jako přiznání k dopingu a ihned vynesla ortel – stopka na dva roky! Ještě před tím, než to USADA stihla zveřejnit, ale Cro Cop raději ukončil kariéru v UFC. Mít nálepku podvodníka bylo prostě pro jednu z ikon mma příliš.

 

Jenže Cro Cop neskončil definitivně, s nabídkou totiž přispěchala japonská organizace RIZIN, ve které zápasí i nejlepších český MMA bojovník Jiří „Denisa“ Procházka.

 

A Cro Cop s RIZINem podepsal smlouvu. Americký trest totiž na japonské půdě neplatí a tak půjde chorvatský bijec brzy znovu do akce. Ale chování USADA mu evidentně stále leží v žaludku. Proto se o něm rozhodl promluvit v rozhovoru pro chorvatskou televizní stanici Vijesti. „Podvedli mě. Řekli, že jsem se vlastně přiznal k dopingu, takže není co řešit. Můj mail zneužili k něčemu zcela jinému, než jsem zamýšlel. Byl jsem z toho otrávený, naštvaný, lidé se na mě zlobili,“ řekl Cro Cop v televizní interview.


Měl napráskat Miocice


Jenže to nejhorší teprve mělo přijít. Chorvatský zápasník totiž dostal nabídku, jak by mu mohl být trest zrušen. A ta byla opravdu „lákavá.“ Po jednom z nejčestnějších mužů, kteří kdy vstoupili mezi provazy, USADA chtěla, aby donášel! „Měl jsem napráskat jiného zápasníka,“ řek Cro Cop. A muž, na kterého měl donášet, podle všeho nebyl nikdo jiný, než šampion UFC v těžké váze Stipe Miocic! „Nechápu, jak si vůbec mohli dovolit mě ponižovat tak nechutnou nabídkou. Ano, mám svou tělocvičnu, kde trénuji, ale netuším, co kdo bere a jestli vůbec někdo něco bere. A i kdybych to věděl, nikdy bych je neudal. Můžou mi zakázat bojovat v UFC, ale duši mi nikdy nevezmou,“ dodal Cro Cop.

 

Jeho obvinění jsou závažná, ale půjdou jen velmi těžko dokázat. „Byl jsem naivnější než francouzská uklízečka. Chtěl jsem být poctivý, místo toho jsem měl raději držet jazyk za zuby. Jenže když organizace, která má bojovat za čistotu sportu, vydírá zápasníky, nevím, co si o tom mám myslet,“ uzavřel Cro Cop.

hrc TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:45 03:30

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Metz - AS Monaco

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   12:30

   MAXI TIP Poker Tour (13)

 • Nova Sport 2

  • 02:15 03:45

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Fotbal: AJ Auxerre - EA Guingamp

   14:45

   Czech Open 2019

   15:00

   Cyklomagazín (3)

   15:15

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

Celý Program