Aktualizováno 30.3. 2017 20:19
Blog Názory expertů

Že Ovečkin letos nedominuje? Jen dobře pro Washington, i pro něj!

Štěpán Sokol
Zdroj: TN.cz

Zní to možná trochu zvláštně, dalo by se namítnout, vždyť góly rozhodují zápasy a čím víc jich dáte, tím líp. A tým přeci potřebuje lídra, osobnost...

Je to pravda, ale je tu ALE!Ovečkin hraje v NHL 12 sezón, zatím pokaždé byl nejlepším střelcem Washingtonu, ještě nikdy v jeho éře se nenašel nikdo, kdo by dal v týmu Capitals, během základní části, více gólů. Jenomže pak přišlo play off a dominance Washingtonu, nebo Ovečkina samotného, nebyla taková. Minulá sezóna ať je toho příkladem. Takže, co s tím?Možná, že už ve Washingtonu vědí...Letos to tam Oviemu nepadá tak jak jsme byli zvyklí.
Jasně, v každé ze svých 12 sezón v zámoří dal přes 30 branek, i to ho řadí mezi absolutní špičku. Ale mnozí od "Great8" asi čekali víc, vždyť v posledních třech sezónách dal vždy minimálně 50 branek a letos? Když udělá 40, bude rád.A ani své, dosud výsadní místo nejlepšího klubového střelce, nemá jisté. Zdatně mu sekunduje T.J. Oshie, který v dresu Capitals našel novou chuť hrát a střelecky ožil. A to je přesně ono! To je to co Washington, potažmo Ovečkin sám, potřeboval.Už to neleží samozřejmě jen na něm, Ovečkin je stále jeden z nejlepších, co budí respekt, ale hra Capitals už nestojí a nepadá s jeho výkony.Washington byl v posledních letech tým jednoho muže, kterému když se nedařilo, nedařilo se celému mužstvu. Až letos, zdá se, přichází změna. Capitals konečně hrají více týmově.A co je důležitější, i Ovečkinovi tahle role sedí. Nevadí mu to, že on sám nezáří tak jasně, jako v minulosti, že tak moc nevyčnívá, i on sám hraje víc pro tým. Už několikrát v sezóně ukázal, že i on, rozený kanonýr, je schopný nachytat soupeře, který od něj čeká střelu parádní přihrávkou na ještě lépe postaveného spoluhráče.A je to vidět i při oslavách gólů, které dá někdo jiný. Ovečkin je prožívá úplně stejně, jako by je dal on sám.  Tahle sezóna není o střeleckých dostizích, o rekordech, o individuálních trofejích, toho už bylo dost. Teď je čas na týmový úspěch.Tohle všechno + jedna z životních sezón Nicklase Bäckströma, už zmíněné procitnutí T.J., skvělé formy gólmana Holtbyho a celkově dobře pracujícího týmu Caps, by mohlo vést k tomu, že by se hokejový fandové ve Washingtonu mohli konečně dočkat.Samozřejmě, play off bude opět náročné, o tom žádná a rozhodovat budou maličkosti, ale kdybych si měl na nějaký tým před letošními boji o Stanley Cup vsadit, bude to právě Washington.

 

Štěpán Sokol TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Washington Capitals

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - SG Flensburg - Handewitt

   12:35

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   10:45

   Ligue 1 Highlights (33)

   11:40

   UFC Unleashed (3)

   12:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Fieberbrunn)

   13:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   15:00

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

Celý Program