hází poslepu

Koordinace ruky a oka? Mike Tyson ukázal, že stačí přesná pravačka

Mike Tyson hází šipky poslepu
Zdroj: Youtube FOX Sports
Mike Tyson hází šipky poslepu
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 27. 2. 2020
Téma:

Současnému šipkařskému světu vládnou Michael van Gerwen a Peter Wright, čeští fanoušci mohou fandit Karlu Sedláčkovi, který pronikl mezi elitu. Všichni tito šipkaři se spoléhají na svůj zrak, ale legendární boxer Mike Tyson ukázal, že přesně se dá házet i poslepu.

Profesionálním šipkám se dostává čím dál větší pozornosti. Mistři svého oboru dokážou trefovat terč s neuvěřitelnou přesností, k čemuž využívají také svůj zrak. To jeden z nejlepších boxerů historie Mike Tyson (50-6-2NC) v roce 2013 předvedl, že precizních hodů se dá dosáhnout i poslepu pouze pomocí přesné pravačky.


Mike Tyson se stal ve dvaceti letech nejmladším šampionem těžké váhy v historii. V ringu rozdával přesné tvrdé údery, jimiž ničil své soupeře a přesnost své pravé ruky dokázal i v televizní show, kde měl se škraboškou na očích hodit tři šipky na terč.


Prvním hodem trefil "Iron Mike" pětku. Moderátorka Katie Nolanová to ocenila slovy: "Trefil jsi terč, to se obvykle nestává." To ale nevěděla, co přijde poté. Bývalý šampion těžké váhy trefil druhou šipkou vnější střed a Nolanová byla nadšená, třetí šipku poté poslal do stejného pole jako tu druhou a moderátorka nemohla uvěřit."Nechci nic říkat, nebudu se vychloubat," okomentoval svůj výkon sám boxer. Poté ale prohlásil: "Jsem šaolinských mnich, říkal jsem vám, že jsem šaolinský mnich." Jeho 55 bodů bylo jasně nejlepším výsledkem mezi všemi účastníky této soutěže.


Špičkové výkony nejlepších šipkařů současnosti můžete sledovat na šipkařské Premier League každý hrací čtvrtek na obrazovkách Nova Sport a VOYO.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

   20:20

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   20:45

   Element (410)

 • Nova Sport 2

  • 14:40 16:20

   Fotbal: Lille OSC - AS Saint - Étienne

   16:20

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

Celý Program