Nevhodné oslavy

Turecké šílenství: Dali gól a šli slavit válku, střelec studem sklopil oči

Kaan Ayhan dal gól, ale salutování se nezúčastnil
Zdroj: Twitter
Kaan Ayhan dal gól, ale salutování se nezúčastnil
Téma:

Ani další kvalifikační zápas o mistrovství Evropy mezi Francií a Tureckem se neobešel bez kontroverzí. Hráči Turecka v něm oslavovali gól salutováním, čímž měli vyjádřit podporu turecké armádě, která ve středu zahájila vojenskou operaci v Sýrii. Nyní jim za nevhodnou oslavu hrozí trest od fotbalové organizace UEFA.

Kontroverzní moment nastal v 81. minutě, kdy Kaan Ayhan spustil euforii vyrovnávacím gólem do sítě úřadujícího světového šampiona. Hráči Turecka v tu chvíli neudrželi emoce na uzdě a vydali se k rohovému praporku, kde začali směrem k fanouškům salutovat.


Jediný, kdo se nedůstojných oslav nezúčastnil, byl paradoxně právě střelec gólu Ayhaan, který momentálně válí v německé bundeslize, kam předloni postoupil s Düsseldorfem.

V důsledku nevhodných postojů na sociálních sítích už skončilo angažmá v německém týmu FC St. Pauli pro bývalého tureckého reprezentanta Cenka Sahina. Ten v pátek zveřejnil na Instagramu příspěvek, ve kterém velebí tureckou invazi do Sýrie. Ačkoliv záložník fotku na svém účtu později smazal, vedení druholigového německého týmu ho okamžitě vyřadilo z kádru a fotbalista si tak musí hledat nové angažmá. Německý tým pak jeho vyhazov argumentoval tím, že hráč ignoroval hodnoty klubu.Trest nyní hrozí i tureckému národnímu týmu. UEFA chce totiž prověřit kromě vyhroceného zápasu mezi Bulharskem a Anglií také vojenský pozdrav tureckých hráčů v zápase s Francií, který nakonec skončil překvapivou remízou 1:1.


Turci vpadli do Sýrie ve středu, aby vyčistili hranice od teroristů, kteří zde trvale přebývají. Západu se však takový postup nelíbí a chystá se na Turecko uvalit sankce.

mao TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Házená: Rhein-Neckar Löwen - HSG Wetzlar

   11:05 12:30
   12:30

   Major League Soccer Highlights (16)

   13:00

   MotoGP - FIM Awards Ceremony 2020

   13:50

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace 1

   14:00

   Element (427)

   14:10

   Draft NBA 2020

 • Nova Sport 2

  • UFC Main Event (8)

   11:30 12:20
   12:20

   Florbal: Classic - Oilers

   14:05

   Players Championship Finals 2020

   18:00

   Ragby: Wales - Anglie

   19:40

   NBA - akce měsíce

   19:50

   Element (427)

Celý program