Fotbalisté Brna slaví gól
Skok Aleš
Aleš Skok
6.1. 2021 16:30

Na letošním Tipsport Malta Cupu se představí dvě česká mužstva. Jako první vkročila do turnaje brněnská Zbrojovka, která padla s týmem Swarovski Tirol 0:2. Čest českých týmů může zachránit Olomouc, která svůj zápas začne v 18 hodin a vy ho můžete sledovat živě na stanicích Nova Sport 1 a Voyo.

Brno svůj semifinálový duel nezačalo vůbec špatně. Už ve třetí minutě se po pěkném centru Moravce dostal do zakončení Fousek. Jeho hlavička ale letěla těsně vedle branky.

I nadále byla Zbrojovka lepší. Po půl hodině se trochu se štěstím dostal do vápna Pachlopník, který ale trefil pouze tyč. V samotném závěru prvního poločasu měl dobrou šanci Zikl. Tomu se sice podařilo rozvlnit síť, ale pouze tu boční.

Ve druhém poločase ale jako první zahrozil Tirol. Koch ve vápně přihrál pod sebe Bauernfeindovi, který okamžitě vypálil, ale  brankář Šustr si poradil.

První gól tak přišel až v 67. minutě. Frederiksen dostal přihrávku za obranu a následně vyzval ke skórování zkušeného Zlatka Dediče, který neměl problém uklidit míč do odkryté branky.

O dvě minuty později bylo pro brněnské fotbalisty ještě hůř. Nikolai Frederiksen se v pokutovém území opřel do míče z první a nedal Šustrovi žádnou šanci. Tirol už si vedení udržel a postoupil do finále.

Druhé semifinále mezi Sigmou Olomouc a Trnavou můžete sledovat od 18 hodin na stanicích Nova Sport 1 a Voyo!

FC Zbrojovka Brno - WSG Swarovski Tirol 0:2 (0:0)
Branky: 67. Dedić, 69. Frederiksen.

Podívejte se jak řádila Zbrojovka Brno loni v létě, když nasázela v boji o Fortuna Ligu Vyšehradu sedmičku!