Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

smutné to se jen tak nevidí

Český sudí vyloučil gólmana, který chytil penaltu! Proč to udělal?

Zbyněk Proske a Jimmy Corcoran
Zdroj: Profimedia
Zbyněk Proske a Jimmy Corcoran

Jestli fotbal ještě něco nezažil, tak už si může odškrtnout další bizarní záležitost. V hlavní roli je tentokrát český rozhodčí Zbyněk Proske a sedmnáctiletý gólman Irska Jimmy Corcoran. Ten se stal na pár sekund hrdinou, chytil penaltu v rozstřelu. Jenže namísto uznání ho český arbitr vyloučil…

Fotbalový svět nechápe, co všechno je možné. Hrálo se čtvrtfinále mistrovství Evropy sedmnáctiletých mladíků a duel Nizozemska s Irskem dospěl do penaltového rozstřelu. Řekli byste, že tam už snad sudí nemohou nic pokazit. Jenže to se mýlíte.

Jimmy Corcoran chytá Redanovu penaltu
Zdroj: Twitter Jimmy Corcoran chytá Redanovu penaltu

Poslední penalta: Když holandský kapitán Daishawn Redan dá, jeho tým postoupí. Jenže v bráně je Ir Jimmy Corcoran, který vytáhl parádní zákrok a exceletně penaltu vyrazil. Rozstřel bude pokračovat, tušili všichni a i Nizozemci s tím už byli smíření. Když v tom přišel naprosto nečekaný verdikt.

Zbyněk Proske Corcoranovi suše oznámil, že proti penaltě vyběhl a gólmanovi, který se nevěřícně zhroutil na trávník udělil žlutou kartu. 

 

Bohužel, pro Corcorana to byla druhá žlutá v zápase a tím pádem dostal i červenou. Irové marně protestovali a kdyby si Proske mohl prohlédnout jeho zákrok znovu na videu, tak by viděl, že irský brankář v době kopu, měl nohu na čáře.

 

 

Tak proč? On sám přece ani nemohl vidět, zda brankářovy nohy zůstaly na čáře nebo ne. Na to je u penalty asistent. A Litevec Vytis Snarskis začal zběsile mávat praporkem na hlavou. Zbyněk Proske jednoduše dal na signalizaci svého pomocníka a neměl prakticky jinou šanci, než brankáře potrestat.

 

Takhle musel brankářský dres obléknout stoper Oisin McEntee, ale v opakované penaltě proti Redanovi neměl šanci.


Irsko bohužel řeší další křivdu, která se fotbalové reprezentaci udála. Vzpomeňme třeba jen Henryho gól rukou, který znamenal vyřazení Irska v boji o MS 2010.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:20

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   03:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

   04:00

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 02:50 03:05

   RunTour – Brno

   03:05

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

Celý Program