Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 1. 2018
zázrak americká nominace

Zázrak? Led zkusila poprvé před půl rokem, teď jede na olympiádu!

Erin Jacksonová
Zdroj: Profimedia
Erin Jacksonová

Blížící se olympiáda v Koreji přinese jistě spoustu nových příběhů. Jeden už se ale píše nyní. V americké výpravě nebude chybět rychlobruslařka tmavé pleti Erin Jacksonová. Na nožích přitom stála poprvé před půl rokem!

Pětadvacetiletá Jacksonová už si zvykla na to, že příprava, kterou podstupuje, vyvrcholí za zimní olympiádě. Před čtyřmi měsíci přitom poprvé obula brusle a vyzkoušela jízdu na ledu!


Erin Jacksonová se kvalifikovala minulý pátek, když skončila třetí na testech závodu na 500 metrů za dvěma zkušenějšími reprezentantkami Brittany Boweovou a Heather Bergsmaovou.


Dívka z Floridy zajela svou první jízdu za 39,22 vteřiny, ve druhé se zlepšila na 39,04. A byla překvapená. "Opravdu jsem o tom nečekala. Prostě jsem přišla jako nováček, jen se snažím dělat to nejlepší, co mohu. Pořád tomu ještě nevěřím," svěřila se bývalá závodnice na kolečkových bruslích.


Erin Jacksonová se stala třetím sportovkyní tmavé pletí, která patří do amerického olympijského rychlobruslařského týmu, jediná ale bude jezdit na dlouhém oválu. Její soupeřkou na trati 500 metrů bude i Karolína Erbanová.

ram TN.cz