Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

wimbledonské počty

Zázrak jménem Strýcová: Pilná včelka Bára naběhá víc než Federer!

Barbora Strýcová
Zdroj: Profimedia
Barbora Strýcová

Barbora Strýcová. Právě ona se z ekipy devíti českých tenistek dostala nejdál. Je neuvěřitelné, že právě ona. Postavou malá, s obouručným bekhendem který často i obíhá. Ale úžasná bojovnice s vynikající fyzičkou. A na letošním Wimbledonu s neuvěřitelně chladnou hlavou.

Je to zázrak? Možná. Vždyť ve Wimbledonu se dávaly daleko větší šance Petře Kvitové či Karolíně Plíškové. Dokonce i Karolína Muchová by mohla mít lepší předpoklady pro postup mezi čtyři nejlepší hráčky travnatého grandslamu.


Jenže je to jinak. Barboře Strýcové jednoduše Wimbledon sedl. Odehraje singla a s úsměvem ještě jde hrát čtyřhru. Společně s Hsieh Su-Wei postoupily bez ztráty setu až do čtvrtfinále.


I kvůli tomu strávila na travnatých dvorcích o tři hodiny déle než její soupeřky. Podle expertek NOVA Sport to ale naopak může Strýcové i pomáhat. „Myslím, že když hráčka vyhrává v singlu, tak jí debl určitě nevadí, naopak to někdo má rád, jde se vlastně ještě po dvouhře vyběhat,“ míní Klára Koukalová.


Strýcové pak čtyřhra také může pomoci i psychicky. „Je dobré nemít prostoje, aby člověk nepřemýšlel nad tím, co se vlastně povedlo,“ dodává Andrea Sestini Hlaváčková, která hrála finále čtyřhry ve Wimbledonu v roce 2012.


K objemu času a naběhaných kilometrů u Barbory Strýcové je nutné podotknout, že česká tenistka suverénně kraluje statistikám semifinalistek. Na kurtu v pěti doposud odehraných zápasech strávila plných 9 hodin. K tomu si přidala 3 hodiny a 8 minut čtyřhry – tedy dohromady více než půl dne.

Andy Murray se Serenou Williamsovou
Zdroj: profimedia.cz Andy Murray se Serenou Williamsovou

To Elina Svitolinová má na kontě 8 hodin a 27 minut, Serena Williamsová 7 hodin a 11 minut. Ta se ale ještě v tempu udržuje v hvězdném mixu s Andym Murrayem.


Strýcová je na Wimbledonu aktivnější dokonce i než Roger Federer, který musí hrát třísetové bitvy a zatím ve čtyřech duelech strávil na kurtu jen neceleých 7 hodin. Tady máte odpověď na to, proč tenistky mohou vydělavat na turnajích stejné peníze, jako muži.

Roger Federer
Zdroj: Profimedia

A porovnáme-li naběhané metry, i tam má Strýcová nad Rogerem navrch: 10 kilometrů jen ve dvouhře, další 3 v deblu. Rogerovi stačilo na postup do čtvrtfinále pouhých 7108 metrů. I tady je vidět, jak je Bára pracovitou včelkou.


Sama říká, že stále mají prioritu obě soutěže. Skrečování deblu kvůli účasti v semifinále dvouhry nepřipadá v úvahu. "Čas na juchání přijde, až odehraju poslední balón. A že jsem došla až sem? Nevím. Snad jsem starší a mám z tenisu větší radost," vyprávěla.


Mimochodem, vyhrál singla i debla ve Wimbledonu v jednom ročníku samozřejmě jde. Serena Williamsová už to několikrát zvládla, naposledy před třemi lety. Tomu se říká výzva!

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:15 03:00

   Fotbal: Chicago Fire - FC Dallas

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Los Angeles Football Club

   10:45

   Cyklomagazín (4)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Evropská liga 2019

 • Nova Sport 2

  • 01:35 03:00

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Bergischer HC

   09:00

   Fotbal: RC Lens - LB Châteauroux

   10:40

   Ligue 1 Highlights (5)

   11:30

   Truck Racing Magazine (7)

   11:50

   Off-road Maraton (5)

   12:10

   UFC Unleashed (7)

Celý Program