Zázrak českých futsalistů! Po tuhém boji poletí na mistrovství světa!

Skok Aleš
Aleš Skok
10.11. 2020 22:19

Neskutečné! Česká futsalová reprezentace se počtvrté podívá na mistrovství světa! Rozhodla o tom tuhá barážová bitva s Chorvaty, kterou Češi rozhodli v dramatickém penaltovém rozstřelu.

Z prvního duelu baráže o postup na finálový turnaj mistrovství světa z chorvatského Zadaru si Češi odvezli výsledek 2:2. Obrovským favoritem ale stále byl tým od Jadranského moře.

Hned v úvodu to také potvrdili. Ve čtvrté minutě poslal svůj tým do vedení z dorážky Tihomir Novak. Jenže už od tři minuty později bylo srovnáno po levačce Michala Holého.

Do poločasu se skóre měnilo ještě dvakrát. Nejprve ze skvělé individuální akce Marinoviče těžil Vedran Matoševič, ale český výběr dokázal reagovat 36 sekund před první sirénou. Střelu Radima Záruby srazil za vlastního gólmana Tihomir Novak.

Po půl hodině hry přežili Češi smrt, když tisíciprocentní šanci neproměnil Perič, který půl metru před prázdnou brankou trefil pouze tyč! Šlo se tak do prodloužení, kde byli lepší Chorvaté.

V první části nastaveného času zazdili hned tři velké šance a i ve druhé se český národní tým ubránil. Došlo tak na penalty, kde bylo Chorvatsko opravdu blízko.

Záruba byl prvním hráčem Česka, který penaltu neproměnil a už stačilo, aby Vanjuh proměnil. Jenže Vahala český celek podržel a vzápětí srovnal Slováček. Rozhodla tak až osmá série, kdy český gólman vychytal Matoševiče a následně Jiří Vokoun při svém prvním barážovém kontaktu s míčem poslal svůj tým na mistrovství světa!

Češi jsou tak jedním ze sedmi evropských celků, který se příští rok podívá do Litvy. Pro národní tým jde o velké zadostiučinění, jelikož mu v únoru unikl postup o 35 sekund! Naopak Chorvatsko čeká na postup už dvacet let a je jasné, že minimálně další čtyři roky čekat bude.

Česko - Chorvatsko 2:2 (2:2) - 6:5 pen.
Branky: 7. Holý, 20. Záruba - 4. Novak, 17. Matoševič.

• NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

22:05 00:50