Danny Baggish

Zazářil na MS, teď ukradl i kartu. V Anglii mám víc fanoušků, než doma, říká

Danny Baggish
Zdroj: Profimedia
Danny Baggish.
Richard Wagner
Richard Wagner
22.2. 2021 14:40
Téma:

Obrovská radost, rozzářené oči a neskutečný pocit štěstí snad ve všech částech těla. Daniel Baggish si splnil v krátkém časovém sledu hned dva sny – zazářil na světovém šampionátu a jako první Američan získal i profesionální kartu PDC.

Kdo by si jeho pohádku nepamatoval. Pro většinu šipkařského světa téměř neznámý chlapík přežil klinickou smrt, poslal domů Damona Hetu a vyzval dvojnásobného mistra světa Adriana Lewise.

 

I jemu ukončil pouť mistrovstvím světa ještě před Vánoci a svátky narození Ježíše Krista tak zcela nečekaně strávil v Londýně. Vytáhl se i proti vítězovi loňského ročníku Premier League Glenu Durrantovi, s nímž sehrál vyrovnanou partii.

 

Podívejte se, jak Danny Baggish vyřadil Adriana Lewise z pavouku mistrovství světa:

 

"Dostal jsem velkou spoustu zpráv. Myslím si, že mám ve Velké Británii více fanoušků, než u nás ve Spojených státech," prozradil v rozhovoru pro web PDC.

 

 

37letý šipkař se narodil na ostrově Guam v Tichém oceánu, který coby autonomní území spadá pod USA. Ze souostroví Mariany se přestěhoval na kontinent a aktuálně pobývá na Floridě.

 

Na svém kontě má Baggish už i jeden televizní titul – kraloval na Severoamerickém mistrovství PDC v roce 2019 a od té doby jeho kariéra i nadále stoupá.

 

 

Teď jako první Američan získal Tour Card, i když cesta k ní byla hodně trnitá a vybojoval jí "za pět minut dvanáct". První den padl ve druhém kole, následně dvakrát za sebou nevyhrál hned první zápas.

 

"Kdybych si nevěřil, tak bych to neudělal. Vyvinul jsem na sebe tolik tlaku, že musím a nakonec se to povedlo. Je to splněný sen. Věřím ale, že to je jen začátek," zářil štěstím. 

 

Poslední den totiž zabral, zlepšil zavírání a došel až do finále, kde padl se Scottem Mitchellem. I to mu ale zajistilo poslední volné místo mezi profíky.

 

 

Sám přiznal, že mu velmi pomohla i jedna z legend a dnes uznávaný komentátor a expert britské sportovní stanice Sky Sports Wayne Mardle.

 

"Když jsem přidal tweet o svých doublech, on se mi ozval a dal mi pár cenných rad, které mi hodně pomohly," vzpomíná chlapík, jehož na pódiu poznáte i podle jeho nápaditého trikotu.

 

Baggish má přezdívku "gambler" a jeho dres tak zdobí prvky oblíbených her z kasína – kostky, žetony na poker a pětice nejvyšších srdcových karet, tak zvaný královský fleš.

 

 

Teď čeká sympatického Američana první bitva v nové životní roli – opravdového šipkařského profesionála. Představí se již ve čtvrtek 25. ledna na úvodním kole Players Championship v anglickém Boultonu.

 

"Myslím, že jsem vždy dokázal slušně skórovat. Pokud se mi povede zkrotit zavírání, tak mohu hrát opravdu s kýmkoliv," věří.

 

 

Danny není prvním americkým hráčem, kterému se povedl v posledních letech podobný kousek. Na loňském mistrovství světa, nakonec dočasně, ukončil kariéru Raymonda van Barnevelda Darin Young.

 

Asi nejúspěšnějším hráčem, který na sobě nosil dres s vlajkou USA, je ale Paul Lim, který dnes reprezentuje svůj rodný Singapur a jemuž se v roce 1990 povedlo jako prvnímu zavřít leg na devět šipek na BDO World Darts Championship.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   00:00 01:45
   01:45

   WorldSSP - Nizozemsko (2. závod)

   02:35

   WorldSSP300 - Dutch Round (2. závod)

   03:25

   Filip Řeháček: Cesta do MS motocyklů (1)

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   23:45 01:05
   01:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   02:45

   FIA Karting Championship 2021 (4)

   09:00

   ATP Tour 250: Generali Open

   10:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší góly sezony

   11:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

Celý program