Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

mistrovství světa drsné podmínky

Závody odvál vítr a sníh, Ledecká se musela schovat do hospody

Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia
Ester Ledecká

Kvůli sněžení a hlavně silnému větru se dnes neuskutečnil paralelní obří slalom snowboardistů na mistrovství světa v Sierra Nevadě. Mezinárodní federace FIS a španělští organizátoři přeložili závod, ve kterém je žhavou kandidátkou na zisk medaile Ester Ledecká, na čtvrtek.

Ledecká patří v paralelních disciplínách k největším favoritkám. Už ve středu se má počasí zlepšit a v plánu je paralelní slalom, v kterém bude česká hvězda obhajovat předloňský titul z Kreischbergu. Start kvalifikace byl posunut až na 13:00 a vyřazovací závody začnou v 16:00.


Obří slalom, jediná olympijská disciplína pro hry v Pchjongčchangu 2018, by měl ve čtvrtek začít v 9:00 kvalifikací a závod by se měl jet od 13:00.


"Nám zatím nic od FIS nepřišlo. Budeme čekat na trenérskou schůzi v půl sedmé večer, kde se vše dozvíme. Řeší se vše a všechno je strašně komplikované. Doufám, že z toho vypadne rozumné řešení," řekl servisman Petr Kouřil, který byl s italským trenérem Ledecké Erichem Pramsohlerem na setkání týmů.


"Hlavně doufáme, že se uklidní počasí a odjede se slalomový závod," přál si Kouřil. Pokud by se slalom ve středu neuskutečnil, řešilo by se, jestli se ve čtvrtek pojede slalom, nebo obří slalom. "Všechny indicie nasvědčují, že by se jel obřák. Je to olympijská disciplína a příprava v příští sezoně k tomu bude směřovat. A mistrovství světa je i dobrý test, protože to je úplně jiný závod než Světový pohár," dodal Kouřil.

Ester Ledecká na snowboardu
Zdroj: ČTK/AP Ester Ledecká na snowboardu

Ve španělském středisku panovalo minulý týden slunečné počasí, ale už v pondělí začalo lehce sněžit. Od té doby napadlo za den a půl dvacet centimetrů sněhu. Dnes se k tomu přidal ostrý vítr, který sílil, a závod se kvůli tomu nemohl odjet.


Pořadatelé nejprve odložili kvalifikaci, která měla začít v 9:00, na poledne, ale počasí se horšilo a o hodinu a půl později závod zrušili. "V první řadě zavládlo zklamání," řekl Viktor Valta, manažer Ledecké ze společnosti Sport Invest.


Ledecká ráno vstávala v 5:50, aby byla včas na kopci. "Projela prohlídku, ale pak závodnice čekaly v prostoru pod cílem, kde v předchozích dnech měly zázemí a třeba jídlo. Odtud pak musely odejít, protože to byl prostor, kde se parkují sedačky z lanovky. Přesunuly se do hospody a v deset byl závod zrušen," řekl Valta.

Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia

Fyzioterapeut Ledecké Jakub Marek uvedl, že hlavním problémem byl silný vítr. "Zažil jsem toho dost, ale tohle bylo hodně divoký. Když jsem sjížděl od vleku na start trati, tak foukalo tak, že to tři holky na prknech sfouklo dva metry bokem," popsal Marek.


Ledecká tak měla volnější den. "Uděláme kratší cvičení, trošku si odpočine. Nějaké napětí tam bylo, ale ne tak strašné jako při závodu," řekl Marek.

čtk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:05 16:10

   Slovak Championship Open

   16:10

   Tour de Mont Blanc

   16:40

   Evropská liga 2019

   17:40

   Magazín Evropské ligy (1)

   18:30

   Studio Evropské ligy

   18:45

   Eintracht Frankfurt - Arsenal FC

 • Nova Sport 2

  • 15:05 16:05

   Evropská liga 2019

   16:05

   SK Slavia Praha v Evropské lize 2019

   16:35

   UFC Unleashed (6)

   17:25

   UFC Unleashed (7)

   18:15

   MAXI TIP Poker Tour (17)

   18:45

   PSV Eindhoven - Sporting CP

Celý Program