Poslední večer

Finále Tipsport Premier League 2020! Titul slaví Vítězslav Sedlák

Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 28. 5. 2020
Téma:

Česká šipkařská Tipsport Premier League 2020 zná svého vítěze! Stal se jím 29letý Vítězslav Sedlák, který ve finále porazil Alexandera Maška 10:6.

První semifinále přineslo souboj ve formě hrajícího Alexandera Maška a českého talentu Adama Gawlase. Hrály se parádní šipky, ve kterých měl zpočátku hodně navrch prvně jmenovaný, který od stavu 2:2 vyhrál sedm legů v řadě.
 

Pak se však jakoby zalekl možnosti postupu do finále nad favorizovaným Gawlasem a jeho hra se mu sesypala. Naopak Gawlas se zničehonic chytil a upravil až na 8:9 z jeho pohledu.

Mašek v tu chvíli zahodil možnost zavřít zápas šipkou na D1, protože potřebné políčko nedokázal několikrát trefit. Do osmnácté hry se však dokázal zkoncentrovat, a nakonec dokázal ukončit utkání hodem na D20, čímž postoupil po výsledku 10:8 do finále.
 


 

Ve druhém semifinále se střetl Vítězslav Sedlák a Daniel Barbořák. Stejně jako v úvodním semifinále měl od úvodu jasně navrch prvně jmenovaný šipkař. Sedlák totiž od stavu 0:1 vyhrál suverénním způsobem sedm legů v řadě a po lehkém upravení skóre ze strany Barbořáka vedl už 9:2.
 

Pak však, stejně jako v prvním případě, asi trošičku zapracovaly nervy. Sedlák tak v následujících dvou hrách nedokázal zavřít, ačkoliv mu ve druhém případě stačilo trefit „pouze“ D20 na ukončení zápasu. Barbořák tak snížil na 9:4 a vypadalo to, že by mohlo ke stejnému dramatu jako v případě Maška s Gawlasem.
 

Víťa Sedlák však čtrnáctý leg nakonec zvládl. Zavřel 80 bodů a postoupil do velkého finále.
 

Před jeho samotným konáním pak přišlo na řadu exhibiční klání mezi vítězem šipkařské výzvy Michalem Šloufem a moderátorem Sportovních novin Petrem Plintovičem.
 

Tento duel hraný na dva vítězné legy zvládl lépe vítěz divácké soutěže, který dokázal lépe zavírat než jeho protivník, který byl do souboje nominován z redakce Nova Sport. 18letý Šlouf z Třebíče si tak připsal cenný skalp a vyhrál 2:0 na legy.

 

 

Finále Alexander Mašek - Vítězslav Sedlák:

Velké finále odstartoval ve velkém stylu Vítězslav Sedlák, který se brzy dostal do vedení 5:0. Hlavní rozdíl mezi oběma borci byl v zavírání. Šipkaři sice předváděli vysoké náhozy, ale pouhá 20procentní úspěšnost v zavírání srážela na zem Alexandera Maška.


Ten se však přeci jenom v průběhu finále dokázal zvednout a utkání ještě zdramatizovat, a to až do stavu 6:8.


Poslední dva legy však Víťa Sedlák zvládl bravurně. Nejdříve dokázal zavřít 38 trefou do D19, následně v šestnáctém legu si sehrál na 64 a třemi správně rozloženými šipkami zápas definitivně rozhodl.
 

Je tak premiérovým vítězem prvního ročníku české Tipsport Premier League 2020. Zároveň také dostal ocenění za nejvíce naházených 180 v průběhu turnaje.

Ve finále vylepšil svoje skóre na 34 úspěšných hodů a o jednu stoosmdesátku překonal dosavadního lídra Davida Píska, který však už dnes neměl šanci svůj počin vylepšit.
 

Tipsport Premier League 2020
 

Semifinále

Adam Gawlas – Alexander Mašek 8:10

Vítězslav Sedlák – Daniel Barbořák 10:4

Finále

Alexander Mašek – Vítězslav Sedlák 6:10
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Classic match Ligue 1: AS Saint - Etienne - Olympique Lyon

   18:30 20:10
   20:10

   Fotbal: Rozhovory s hvězdami Ligue 1 - Patrick Vieira

   20:30

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   20:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: St. Louis Blues - Chicago Blackhawks

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Atlanta Hawks - New York Knicks

   19:00 20:30
   20:30

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

   21:00

   UFC Reloaded (38)

   21:45

   UFC Countdown: Namajunas vs. Jedrzejczyk

   22:05

   UFC 223: Khabib vs. Iaquinta

   00:35

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

Celý program