Hvězda UFC Dubnový incident

Závěr McGregorova běsnění? Za útok na autobus do vězení nejde!

Conor McGregor
Zdroj: Profimedia
Conor McGregor
Téma:
UFC

V dubnu zaútočil Conor McGregor společně s dalšími kumpány na autobus, ve kterém seděli bojovníci včetně Khabiba Nurmagomedova. Hvězda UFC způsobila škody na autobusu a zranila i některé osoby uvnitř. Impulsivnímu Irovi hrozilo až 7 let odnětí svobody. McGregor však zaplatí škodu a vězení se tím vyhne. Nebude mít ani zápis v trestním rejstříku.

Důvod, proč McGregor 6. dubna tak běsnil, byl ten, že jeho kamarád Artem Lobov měl s Nurmagodenovem nevyřízené účty z minulosti. Jakmile se tohle dozvěděl McGregor, počkal si na příležitost a pak se svým týmem naběhl k autobusu a řádil, jako smyslu zbavený.

 

 
Po incidentu putoval Conor McGregor do policejní cely v Brooklynu. Hvězda UFC se mužům zákona sama přihlásila. Z vazby se Ir dostal díky zaplacené kauci ve výši 50 tisíc dolarů (což je přes milion korun).

 

 
Irský bouřlivák byl obviněn z několika přestupků, včetně úmyslného fyzického zranění. Pokud by mu všechny uvedené body byly prokázány, šel by za mříže až na 7 let.

 

 
Dnes v Brooklynu proběhl další soud a ten stanovil konečný verdikt. McGregor do vězení nepůjde a nebude mít ani zápis v trestním rejstříku. Proto, aby zůstal na svobodě, však bude muset zaplatit způsobenou škodu a podrobit se hodinám "výchovy slušného chování".

 

U soudu McGregor poděkoval za konečné resumé a byl vděčný za podporu své rodiny i přátel během soudního líčení. Rozhodnutí soudu navíc neovlivní jeho případný vstup do USA.

 

 

Jinak řečeno, McGregorovi nehrozí to, že by v budoucnu nedostal víza do Spojených států amerických, což by mohlo výrazně ovlivnit jeho kariéru v UFC, vzhledem k tomu, že se právě v Americe konají v říjnu a v prosinci dva významné galavečery nejprestižnější soutěže MMA. Nikdo však neví, jestli se McGregor vůbec ještě někdy vrátí. Nad jeho "přerušenou" kariérou totiž visí otazník. Naposledy bojoval v oktagonu v listopadu 2016.

Související témata:
lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Nova Cup - Speciál

   03:55 04:05
   04:05

   NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   Evropská liga - podzim 2020

   10:05

   Element (431)

   10:15

   Nova Cup - Speciál

 • Nova Sport 2

  • NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   03:05 05:35
   09:00

   NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   10:45

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   11:00

   NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   14:40

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Pszczólka Start Lublin

Celý program