Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 29. 8. 2018
Tenis Americky gradnslam

Češkám se zatím na US Open daří: Ve 2. kole větší účast, než vloni!

Karolína Plíšková, Petra Kvitová a Lucie Šafářová
Zdroj: Profimedia
Karolína Plíšková, Petra Kvitová a Lucie Šafářová

US Open odstartovalo a českým tenistkám se zatím daří. Až na Kristýnu Plíškovou a Marii Bouzkovou všechny postoupily do druhého kola amerického grandslamu. Češek je v turnaji tedy dál sedm, což je lepší, než vloni, kdy jich do druhé části turnaje postoupilo šest. Půjde jich dál více, než před rokem?

Ze zmíněných šesti se do třetího kola dostaly vloni jen tři. Byla to Petra Kvitová, Karolína Plíšková a Lucie Šafářová. První dvě se dostaly až do čtvrtfinále, kde však jejich cesta skončila.

 

 

Letos je po prvním kole ve hře ještě sedm českých jmen v ženském pavouku. Do druhé fáze newyorského turnaje postoupily Kateřina Siniaková, Markéta Vondroušová, Petra Kvitová, Barbora Strýcová, Karolína Plíšková, Lucie Šafářová a Karolína Muchová. Právě poslední zmíněná tenistka byla v prvním kole příjemným překvapením. Na žebříčku jí patří až 202. pozice, ale i tak porazila 98. Dajanu Jastremskou. Byl to pro ni na US Open přitom debut.

 

Rozloučit se s tvrdým americkým povrchem v Národním tenisovém centru Billie Jean Kingové musela Kristýna Plíšková, která hned na úvod nestačila na Nizozemku Kiki Bertensovou a stejný osud potkal i Marii Bouzkovou, kterou vyřadila Ana Bogdanová, kterou teď může pomstít Karolína Plíšková, která na ni ve druhém kole narazí.

 

Anketa

Komu z Češek na US Open nejvíc věříte (kdo se dostane nejdál)?

Hlasovalo 34 lidí.

lju TN.cz