Nová sezona

Zástupce komisaře NHL upřesnil plány: Začít v lednu a být flexibilní

Rogers Arena v Edmontonu
Zdroj: Profimedia
Rogers Arena v Edmontonu
Richard Wagner
Richard Wagner
14.11. 2020 8:45
Téma:
NHL

Nejlepší hokejová soutěž světa se chystá na vypuknutí nového ročníku. Ve vzduchu stále poletuje celá řada otázek a nejasností, které s sebou nadcházející sezóna přináší. Alespoň částečně některé věci osvětlil zástupce komisaře Bill Daly.

Aktuální situace ohledně epidemie koronaviru přidělává zástupcům NHL vrásky na čele. Uplynulé play-off se povedlo odehrát bez vážnějších obtíží v bublině. Jenže dá se tato varianta aplikovat na celou sezónu?

 

"Pokud by to bylo možné, řekl bych, že by kluby preferovaly možnost hrát ve svých arénách i bez fanoušků. Nejsem si ale jistý se situací v některých oblastech, zda by tam kluby byly schopné naplnit místní pravidla," vysvětlil Daly v podcastu TheRink, čemu celé vedení NHL čelí.

 

"Bude se to však měnit na denní bázi. Omezení budou přicházet a zase mizet. To je samo o sobě velká výzva," dodává.

 

 

Herní modely se tak mohou v průběhu sezóny i měnit. "Musíme být flexibilní pro případ různých nečekaných potíží," připomíná Daly. V případě modelu, kdy by vznikaly částečné bubliny, by bylo prostředí velké soutěže lépe kontrolovatelné a bezpečnější.

 

Zároveň by byly vybírané takové destinace, kde mají v rámci boje s covidem v Severní Americe dobré výsledky. "Vybrali byste určitá místa a restaurace pro hráče, jen už by nebyly součástí perimetru tak jako v bublině play off. Týmy by přicestovaly, odehrály několik zápasů v průběhu dvou týdnů a pak by se hráči mohli vrátit domů k rodinám a týden trénovat ve svých městech. Tak by se cykly střídaly," vysvětlil zástupce komisaře.

 

 

Podle Dalyho stále vedení NHL upíná své síly k prvnímu lednu, kdy by chtělo rozjet nový ročník. Tréninkové kempy by tak začínaly v posledních dvou listopadových týdnech.

 

"Určitě máme ohledně data startu určitou flexibilitu," ujišťuje. I restart naráží na obtíže s covidem. Jisto musí být do konce listopadu, protože jak zmínil Daly, pro některá města by platila karanténní opatření.

 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   ATP Tour 250

   12:35

   ATP Tour 250: Qatar ExxonMobil Open

   14:05

   Překvapení evropského fotbalu (1)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   04:05 06:45
   09:00

   ATP Tour 250

   10:30

   LAAX Open

   11:00

   NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   12:40

   FIA - Pure Motorsport

   13:10

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

Celý program