Měl radost

Zasloužená odměna. Mourinho připravil pro podavače míčů speciální dárek

Patnáctiletý podavač míčů Callum Hynes posvačil s hráči Tottenhamu
Zdroj: Twitter Tottenham Hotspur
Patnáctiletý podavač míčů Callum Hynes posvačil s hráči Tottenhamu
Téma:

V úterý svým bryskním chováním pomohl Tottenhamu dát gól v Lize mistrů proti Olympiakosu (4:2). V sobotu se pak patnáctiletý podavač míčů Callum Hynes dočkal zasloužené odměny. Trenér José Mourinho ho pozval, aby posvačil s hráči prvního týmu anglického celku.

Stal se z toho jeden z nejdůležitějších momentů utkání. Hynes poté, co jeden bek Olympiakosu dostal míč do autu, hází jiný balón Serge Aurierovi, který ho hned hodil Lucasovi, jenž přesným pasem našel Harryho Kanea, který srovnal na průběžných 2:2. Tottenham následně vstřelil další branky a duel, ve kterém prohrával už 0:2, otočil na 4:2.

„Ten kluk je skvělý podavač, dokonale rozumí hře a výborně ji čte. Chtěl jsem ho pozvat po zápase do šatny, ale někam zmizel,“ pravil Mourinho těsně po zápase.

A bylo tomu opravdu tak. Callum musel po závěrečném hvizdu okamžitě nastoupit do připraveného auta rodičů a jel domů. Druhý den ho čekal test z matematiky, a tak si v autě svítil baterkou na sešit, aby se látku ještě naučil. Nakonec mu písemku učitelé odložili na čtvrtek.


 

V sobotu se také dočkal velké odměny od Tottenhamu. Hynes navštívil dopolední svačinu celého týmu, který se připravoval na zápas Premier League proti Bournemouthu.
  

Malému klučinovi se tak splnil sen. Se všemi hráči si podal ruku, pozdravil a posvačil. „Pokaždé nám říká, že se toho při pozorování hráčů strašně moc naučí. Všechno se pak snaží přenést do své hry. Jsem na něj pyšná,“ pravila pyšná maminka.
 

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   18:00 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

   22:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   18:55 20:55
   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

   01:35

   NBA: Miami Heat - Boston Celtis

   02:10

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

Celý program