Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Chce pryč

Zásadní převrat! Neymar už nechce hrát za Paris St. Germain

Neymar při zápase s Angers. Byla to jeho derniéra v dresu PSG?
Zdroj: profimedia.cz
Neymar při zápase s Angers. Byla to jeho derniéra v dresu PSG?

Ačkoliv je Neymar momentálně zraněný, mluví se o něm čím dál tím víc. Vše odstartovala na začátku června kauza s údajným znásilněním. Pak Paris St. Germain vydalo prohlášení, že je ochotno ho prodat a pak mu brazilské úřady zmrazily majetek kvůli dlouholetému sporu o dlužné daně. Nyní unikla na veřejnost další bomba. Sedmadvacetiletý Brazilec se chce vrátit do Barcelony.

Vypadá to, že spojení pařížského velkoklubu s Neymarem už dlouho nebude fungovat. A to se přitom loni v červenci upekl rekordní přestup za 222 milionů eur. Neymar se od té doby může pyšnit titulem nejdražšího fotbalisty světa.

Britský deník Daily Mail ale nyní přišel s informací, že brazilská superstar nechce dál v týmu působit. „Chci jít domů, nikdy jsem neměl z Barcelony odejít,“ řekl údajně rodák ze Sao Paula katarskému šéfovi PSG Nasseru Al-Chelajfímu.

Ten už před pár dny prohlásil, že svým hráčům nechce trpět hvězdné manýry, kterými je Neymar známý. „Já chci v týmu hráče, kteří se budou obětovat pro klub a budou hrdí, že nosí dres PSG. S těmi, kteří to nechápou, si musíme promluvit,“ prohlásil Al-Cheljfí.

Neymar prožívá divoký červen. Na jeho začátku ho ruská modelka Najila Trindadeová obvinila ze znásilnění, které se ale zatím neprokázalo. Spíše to vypadá, že chce modelka z fotbalisty vytáhnout peníze.

Kauza vyvolala velký mediální humbuk, což se zcela pochopitelně nelíbí vedení Paris St. Germain, které prohlásilo, že zvažuje Neymarův prodej, čemuž napovídají i slova katarského šejka. Neymarovi navíc v rodné Brazílii zmrazily 36 nemovitostí kvůli dlouholetému sporu o dlužné daně.

Současně musí zaplatit 69 milionů realů (asi 410 milionů korun). Částku podle nich hvězdný hráč dluží od přestupu ze Santosu do Barcelony před šesti lety. V praxi to znamená, že sedmadvacetiletá hvězda může dál obývat jakoukoliv nemovitost, ale nesmí žádnou z nich prodat.

Zraněný Neymar
Zdroj: Profimedia

Jeden z nejlepších fotbalistů planety si navíc v přípravě na mistrovství Jižní Ameriky natrhl vazy v kotníku, a proto nereprezentuje Brazílii Copa América.
 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 22:35

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   22:35

   Czech Open 2019

   22:50

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto3)

   23:50

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto GP)

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:35

   NZ Darts Masters

   23:35

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   01:15

   UFC Countdown: Cormier vs. Miocic 2

   02:05

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Sportovní originaly - 180 s Raymondem van Barneveldem 2

Celý Program