novasport noc v nhl

Zarostlý Jágr přidal další gól! Hudler s ním ale dlouho nehrál

Zarůstající Jaromír Jágr
Zdroj: NHL media

Byl to úsměvný pohled. Vedle Jaromíra Jágra se v dresu Panthers ve Winnipegu poprvé objevil holobrádek Jiří Hudler. Byl to velký kontrast. Číslo 68 totiž se totiž na venkovním tripu přestalo holit a naznačilo, jak to může vypadat v play off. Třeba i gólově.

Byl to totiž opět Jágr, kdo dovedl Floridu ke zisku dvou bodů. Na začátku poslední třetiny totiž svižně nabruslil do útočného pásma a tečovanou, nebo spíš skoro zblokovanou střelou pokořil Ondřeje Pavelce. Brankář Winnipegu proti nepříjemné střele neměl šanci zasáhnout.

Jiřímu Hudlerovi ale premiéra za Floridu příliš nevyšla. Ve formaci s Jágrem a Barkovem se mu nedařilo a byl u obou obdržených branek. V poslední třetině už pak kouč Panthers útoky přestavěl a nová posila odehrála jen necelých 13 minut.

První březnový den roku 2016 si do kalendáře zapíše Jakub Nakládal. Zadák Calgary se vůbec poprvé trefil v zámořské NHL a jeho trefa znamenala v danou chvíli vyrovnání na 1:1 v duelu s Bostonem. Nakládalova branka byla opravdu výstavní a gólman Rask proti tvrdé ráně vůbec nestačil reagovat. Flames ale nakonec prohráli 1:2.

Úspěšnější večer měl Dmitrij Jaškin. Jeho trefa nastartovala St. Louis ke zisku dvou bodů v utkání v Ottawě. Zápas ale měl hodně bizarní koncovku. O vítězi za stavu 3:3 rozhodovala až 11. Série samostatných nájezdů. Brankáři Hammond a Allen 20 po sobě jdoucích nájezdů zlikvidovali.

Washington - Pittsburgh 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky: 25. M. Richards, 37. Kuzněcov, 54. Niskanen - 7. Malkin, 24. Hörnqvist.

Boston - Calgary 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)