bezpečnostní opatření

Zápasy na EURO se rušit nebudou, říká UEFA. Baráž je ale v ohrožení

Předseda UEFA Gianni Infantino
Zdroj: profimedia.cz
Gianni Infantino
Václav Trousil
Václav Trousil
2.3. 2020 10:56
Téma:

Kvůli koronaviru se ruší fotbalové události v Evropě. V Itálii bylo odloženo šest zápasů Serie A, mezi duely byl i šlágr Juventusu s Interem. Ve Švýcarsku bylo dokonce odloženo celé kolo první i druhé nejvyšší soutěži. UEFA ve svém prohlášení ale informuje, že zápasy na mistrovství Evropy, které vypukne za tři měsíce, se zatím rušit nebudou. V ohrožení je ale baráž, čili i utkání Slovenska.

Zatím mohou být všechny reprezentace, které se na mistrovství Evropy kvalifikovaly, v pohodě. EURO se má uskutečnit tak, jak je v plánu. Alespoň se to tvrdí v prohlášení UEFA. „Jsme v kontaktu s odpovědnými mezinárodními organizacemi i úřady jednotlivých zemí a zatím není jediný důvod, abychom v naplánované termínové listině něco měnili.“

Jenže o zbývající čtyři účastnická místa se ještě povede tvrdý boj. O vstupenku na EURO bojuje šestnáct týmů. Mezi nimi i Slovensko, které vede české trenér Pavel Hapal. První zápasy se hrají 26. března, další pak 31. března.

Předseda UEFA Gianni Infantino připustil, že pokud se bude koronavirus šířit, termíny těchto duelů se ještě mohou změnit.

„Doufám, že se to nestane, ale nic nelze vyloučit. Navíc nejde zakázat všechny zápasy, protože situace v každé zemi je jiná. Musíme ale situaci pozorně sledovat, protože zdraví lidí je přednější než jakýkoli fotbalový zápas. Proto doufám, že situace se co nejdříve začne zlepšovat,“ prohlásil.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Český motorsport 2021 (1)

   13:35 14:05
   14:05

   MČR v Gran Turismo Sport - Grand finále

   14:15

   MotoGP - VC Portugalska (trénink Moto3)

   15:10

   MotoGP - VC Portugalska (trénink MotoGP)

   16:10

   MotoGP - VC Portugalska (trénink Moto2)

   16:50

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

 • Nova Sport 2

  • AS Řím - AFC Ajax

   13:00 14:45
   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   18:05

   Házená: THW Kiel - Bergischer HC

   19:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   20:00

   Magazín NBA Action (17)

Celý program