Druhý zápas

UFC zápasník Dvořák si na soupeře věří, využije i zkušenosti ze šachu

Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 5. 9. 2020
Téma:
UFC

Druhý zápas v UFC čeká na českého zápasníka Davida Dvořáka. 28letý fighter tak po boku svých trenérů odlétá do Mekky bojovnického sportu, kde se utká s Jordanem Espinozou. „Tentokrát nebudu zápasit v Brazílii, ale ve Vegas, takže určitě to bude nová zkušenost pro mě,“ promluvil Dvořák o své druhé cestě za UFC výhrou.

Nebude to ale žádný lehký úkol. Jordan Espinoza (15-7) se po dvou porážkách zvedl a dokázal v červnu porazit Marka de la Rosu. Český zápasník si však na svého protivníka věří: „Každý zápas je pro mě hrozně důležitý, už jenom pokud chci podepsat s UFC další smlouvu, takže potřebuji vyhrát. Mám proti sobě soupeře, který je ve světovém žebříčku i v UFC rankingu přede mnou. Takže se chci zase posunout nahoru a jít krůček pro krůčku."


Rodák z Hradce Králové má za sebou povedenou přípravu. Mohl totiž trénovat bez zdravotních patálií. "Tentokrát jsem netrénoval po nemoci, to byla hlavní změna.  Navíc jsem se připravoval dlouho, prakticky šest měsíců v kuse," říká spokojeně.

 

Jedna komplikace se však přece jenom vyskytla. "Jediné, co bylo jiné, bylo to, že jsem chtěl vycestovat do Anglie, což mi původně nedoporučoval ani Karlos Vémola, že to je nebezpečné. Nakonec jsem ale zjistil, že bych musel do karantény, i kdybych si udělal testy, takže jsem ve finále zůstal doma. Byl jsem akorát týden v Polsku a pak objížděl gymy v Česku,“ vysvětluje Dvořák, na jehož obličeji bylo vidět hodně tréninkových šrámů.

 

Reportáž Televizních novin:


 

"Sparingové mně nic nedarují. Ti kluci u nás jsou fakt dobrý a nic nemám zadarmo," směje se 28letý fighter.

 


 

David Dvořák se do 16 let věnoval na první pohled úplně rozdílnému sportu. Hrál totiž šachy, i zkušenost z tohoto sportu však dokázal zužitkovat ve světě MMA. „Mám za sebou tisícovky zápasů v šachách, ve kterých je člověk furt pod stresem a tlakem a někdo na něj kouká a sleduje ho. Člověk se tak musí naučit vypnout a soustředit se jenom na trenéry a rozebrat soupeře. Takže to jsou vlastně takové velké šachy," dodává.

 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Northampton Saints - Sale Sharks

   12:50

   NHL – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC 253: Adesanya vs. Costa

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Tottenham Hotspur - Chelsea FC

   09:00 10:45
   10:45

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   10:55

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   11:00

   Rychlá kola (9)

   11:30

   Off-road Maraton (2)

   11:50

   Filip Řeháček - Andalusie

Celý program