šílený plán

Zápasnický ostrov bude už v červnu. Oktagon má stát přímo na pláži

David Chmátal
David Chmátal
28.4. 2020 8:50
Téma:
UFC

Po čtyřech oznámených UFC galavečerech v USA vysvitla naděje i pro zahraniční zápasníky. Začátkem června se má otevřít Zápasnický ostrov, kde se budou konat mezinárodní zápasy.

UFC se hodlá vrátit ve velkém stylu. Už 9. května se uskuteční UFC 249 a během následujících čtrnácti dní další tři turnaje. Nicméně aby toho nebylo málo, prezident organizace Dana White oznámil spuštění tolik diskutovaného Zápasnického ostrova.

 
„V červnu se rozběhne Zápasnický ostrov. Tam budeme schopni pořádat mezinárodní zápasy. Takže mezi 9.-23. květnem to rozběhneme a pokračovat budeme na ostrově,“
řekl White pro ESPN.Ostrov má být v mezinárodních vodách. Tím zápasníkům odpadá starost získání cestovních víz. Účastníky by na ostrov mělo UFC samo dovážet. Objevily se zprávy o připravených soukromých letadlech, nicméně bližší informace o plánech organizace zatím nejsou. White však nastínil, na co se diváci u obrazovek i zápasníci mohou těšit.
 

„Stavíme klec přímo na pláži. Také stavíme tréninkové zázemí a k dispozici budou i hotely. V současnosti budujeme infrastrukturu, abychom mohli začít pořádat zápasy,“ prozradil White.


 

Ačkoli se situace pomalu zlepšuje, nikdo neví, kdy budou zápasníci z celého světa cestovat, tak jako dřív. UFC první turnaje zaplní bojovníky, kteří žíjí v USA. Avšak s výhledem na nejistou situaci je Zápasnický ostrov možností, jak do klece dostat atlety z i jiných koutů světa.

 

Prioritou číslo jedna pro UFC zůstává bezpečí zápasníků. Všichni budou podrobeni pravidelným testům a zdravotnickým prohlídkám. Kvůli zachování bezpečnosti konaných turnajů, bude i pro Zápasnický ostrov platit absence diváků.


„Na návrat diváků do hlediště nespěchám. Vím, že galavečery můžeme bez nich pořádat v naprostém bezpečí,“ komentoval zavřené dveře svých turnajů White.I přes veškerou námahu a investované peníze White přiznal, že po uklidnění pandemické situace nemusí být ostrov dál využíván. Z ekonomického hlediska dává větší smysl pořádat turnaje v Las Vegas, kde UFC čeká na povolení od státu Nevada.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Racing Unleashed

   18:00 18:30
   18:30

   MotoGP - FIM Awards Ceremony 2020

   19:45

   Ligue 1 Highlights (11)

   20:40

   Fotbal: EA Guingamp - AC Ajaccio

   22:35

   Racing magazine (10)

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Magazín Evropské ligy (4)

   18:15 19:10
   19:10

   UFC Main Event (7)

   20:05

   Grand Slam of Darts 2020

   00:00

   UFC 255: Figueiredo vs. Perez

   02:00

   UFC Main Event (4)

   02:50

   Házená: HSG Wetzlar - Eulen Ludwigshafen

Celý program