Zápas West Hamu přerušil ohňostroj. Souček jej sledoval ještě z lavičky

Vladimír Coufal při zápase West Hamu a Stockportu
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia
David Chmátal
11.1. 2021 23:20

West Ham nakonec ve třetím kole FA Cupu udolal outsidera z páté ligy Stockport 1:0. Na těsném vítězství se podíleli i čeští špílmachři Vladimír Coufal a Tomáš Souček, který nastoupil až ve druhém poločase. Z lavičky si tak vychutnal nečekaný ohňostroj, který přerušil hru.

Až do samého závěru se silně favorizovaní kladiváři na hřišti Stockportu trápili. Vysvobození přišlo až v 83 minutě, kdy se do brány trefil Craig Dawson.

Po celou dobu byl na hřišti přítomný obránce Vladimír Coufal. V 67. minutě mu z lavičky přispěchal na pomoc krajan s číslem 28 Tomáš Souček a společně přispěli týmu k vydřenému vítezství. České duo se dokonce málem postaralo o první gól, ale nakonec Souček kolegův centr do brány nezakončil.

Zápas byl v první půli na chvíli netradičně přerušen. Pozastavení hry měl na svědomí ohňostroj na počest 15letého chlapce, který po srážce s automobilem nyní leží s vážnými zraněními v nemocnici.

Ačkoli byl West Ham jasným favoritem, na bránu soupeře z dvanácti střel mířily jen dvě. Jediný gól však stačil na postup do čtvrtého kola, ve kterém se klub z Premier League utká s druholigovým Doncasterem.

• NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

22:05 00:50