Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

mma zápas století

Zápas snů domluven: Promotér oznámil duel Vémoly s Véghem!

Attila Végh a Karlos Vémola
Zdroj: Profimedia
Attila Végh a Karlos Vémola

Nejlepší proti nejlepšímu. Tohle chtěli fanoušci českého a slovenského MMA vidět. Zápas snů mezi Attilou Véghem a Karlosem Vémolou je domluvený. Dojde na něj brzy. Listopadový galavečer organizace Oktagon v pražské O2 areně má tedy hlavní tahák.

V oblasti bojových sportů není v Česku a na Slovensku větších jmen, než Vémola a Végh. Jeden se jako první Čech dostal do nejprestižnější světové organizace UFC, druhý ovládl jako šampion americkou organizaci Bellator MMA.


Nyní se tyto dvě osobnosti na vrcholu kariéry poprvé utkají tváří v tvář. „O tomhle zápasu jsem nikdy nepřemýšlel, ale zřejmě to k němu směřovalo. Já a Attila jsme stejný ročník, on je největší slovenský bojovník, já jsem nejlepší český, naše životní cesta se vyvíjela podobně a na konci té cesty bude jenom jeden vítěz. Pro mě je to nejen souboj století, ale životní souboj, do kterého dám všechno. Protože být králem Česka i Slovenska pro mě znamená všechno,“ netají velké ambice a očekávání Vémola.


Végh momentálně trénuje v Thajsku, ale rozhodně nezůstává pozadu: „Karel Vémola je pro mě člověk, který zpopularizoval MMA na Československé scéně. Bojovník, silný a tvrdý bojovník, ke kterému mám respekt. Ale vyhraji samozřejmě já, bude to potvrzení všeho, čeho jsem v kariéře dokázal. Je to největší událost, která kdy v našem oboru byla a věřím, že do toho dáme všechno – fanoušci, promotér a samozřejmě i my bojovníci.“


"Zápas století", jak jen organizátoři nazvali, proběhne v pražské O2 aréně 9. listopadu na akci prémiové organizace OKTAGON MMA.


Oba zápasníci by vítězstvím dosáhli všeho, čeho na československé bojové scéně dosáhnout lze.


„Vzhledem k unikátnímu charakteru akce půjde o exkluzivní událost a poptávka po vstupenkách je již teď enormní. Fanoušci, kteří si o tento zápas sami řekli, se mohou těšit na skvělou show, jak už je u OKTAGONu zvykem. Produkce i bojovníci do toho dají všechno. ZÁPAS STOLETÍ tomu neříkáme náhodou,"
uvedl za OKTAGON MMA promotér Ondřej Novotný.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:20 17:10

   Fotbal: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   17:10

   RunTour – Brno

   17:20

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   17:50

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   18:20

   Magazín Evropské ligy (16)

   18:50

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 15:00 17:25

   Premier League Darts 2019

   17:25

   UFC Main Event (3)

   18:10

   MONETA Czech PGA Tour (1)

   19:15

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

   21:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   23:00

   UFC Unleashed (5)

Celý Program