Publikováno 24. 6. 2015
ufc najdou jiné řešení?

Zápas roku je v ohrožení! Šampion Aldo si poranil žebro

UFC
Zdroj: TN.cz
Témata:

Zápas mezi Josém Aldem a Conorem McGregorem je v ohrožení. Šampion pérové váhy Aldo si při jednom z tréninků poranil žebro a nad jeho červencovým zápasem s irským fenoménem nyní visí otazník.

Nepříjemná zpráva se začala objevovat v úterý večer, kdy se informační servery začaly plnit nejrůznějšími informacemi o brazilském šampionovi. Nyní je však potvrzené, že Aldo si přivodil zranění žebra, což může mít za následek odložení celého zápasu, případně jeho dočasné zrušení.

 

Jedná se již o páté zranění před ohlášeným titulovým zápasem v UFC, což ho v této negativní statistice staví na první pozici. V současné chvíli nevydalo vedení UFC žádné oficiální vyjádření k dalšímu průběhu, tedy zda se zápas uskuteční, posune nebo Conor dostane nového protivníka.

 

Poslední možnost přináší šanci pro mnohé, kdo si na Irovi chtějí udělat jméno. Jeho poslední přemožitel Joseph Duffy se přes Twitter dobrovolně přihlásil k zastoupení Alda, Frankie Edgar také vyjádřil případný zájem vystoupit na UFC 189, ale recesisticky se ozval i Nate Diaz.

 

Zdroje kolem Alda říkají, že ho zranění zlomilo, ale chce i přesto zápasit. Jeho hlavní trenér André Pederneiras s ním je nyní po celou dobu a jeho celý tým čeká na výsledky lékařů. Pokud by se fraktura potvrdila, Aldo by musel nastoupit na 2-3 týdenní klidový režim bez tréninku.

 

Prezident Dana White zatím na svůj Twitter pouze napsal: „Relax všichni!“ O vývoji zápasu, který budeme přenášet na NOVA Sport a VOYO, vás budeme průběžně informovat.

extra.globo.com, Lukáš Zduba TN.cz