Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hokejista Silný příběh

Fotbal pro "Křépu": Vážně zraněný hokejista poprvé od nehody doma!

Pro Petra se hrál nedaleko Kladna benefiční zápas
Zdroj: facebook
Pro Petra se hrál nedaleko Kladna benefiční zápas

V říjnu loňského roku se život mladého hokejisty Petra Křepelky (22) obrátil o 180 stupňů. V nižší německé soutěži zakopl o brankáře a hlavou narazil do mantinelu. Od té doby ležel upoutaný na lůžku v německé nemocnici, odkud se až tento týden vrátil poprvé domů. Jeho bývalí spoluhráči včetně dalších kladenských hokejistů pro něj uspořádali benefiční utkání, které se velmi povedlo.

V Kladně tento příběh zasáhl asi všechny. Když se o nehodě Petra Křepelky dozvídali lidé, kteří ho znali i neznali, byl to šok. Jenže Petr je velký bojovník, který věří, že se jednou na své nohy znovu postaví a bude zase chodit. Dál však musí bojovat s následky zlomeniny pátého obratle.

 

16

GALERIE: Bojovný Petr Křepelka se pere s následky zranění

Zdroj: Instagram / Facebook.com

Petr Křepelka

Hodnocení:

 

Mnozí se ale snaží mladému útočníkovi pomoci. Město věnovalo někdejšímu hráči Kladna či Sokolova pozemek, který bude sloužit pro výstavbu bezbariérového domu. Teď byl pro Petra uspořádán benefiční fotbalový zápas, kterého se zúčastnili jeho bývalí spoluhráči či současní hráči hokejového Kladna. "Všichni mi tím zápasem udělali obrovskou radost. Je super mít takové kamarády," řekl Křepelka pro Vaše Kladno.

 

Součástí zápasu byla mimo jiné i dražba. Zápas vynesl Petrovi 204 631 korun, které mu mají pomoci na spoustu nezbytných věcí. Zítra se Křepelka vrací do Německa, kde se bude dál zotavovat. Prostředky proto poslouží i rodině, která ho tak bude moci o něco snadněji navštěvovat.

 

 

Petrův příběh zasáhl i hvězdy NHL. "Čau Křépo, nikdy bych nevěřil, že hokej ti může přivodit takové zranění, díky kterému budeš tak dlouho ležet na lůžku. Věřím a opakuji. Věřím, že hokej a tvá touha si ho znovu zahrát, tě z toho lůžka dostane. Takže bojuj, ať si spolu můžeme zase zahrát," vzkázal Křepelkovi například Jaromír Jágr, který s ním v létě trénoval na Kladně.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:05 04:00

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:25

   Cape Epic 2019 - Best of men

   10:50

   Spartan race – Dolní Morava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 01:50 03:15

   The Boodles 2019

   09:00

   World Cup of Pool 2019

   11:25

   Major League Soccer Highlights (16)

   11:50

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   13:35

   Carabao Cup 2019

   14:05

   DFB Pokal 2019

Celý Program