Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 5. 11. 2017
Fotbal 1. fotbalová liga

Slavisté dělali v Plzni problémy. Po rvačkách bylo zadrženo 10 lidí!

Chuligán
Zdroj: Profimedia

Fanoušci Slavie řádili v centru Plzně před utkáním nejvyšší české ligy. Pak se během zápasu kvůli pyrotechnice přerušovalo. To zase měli na svědomí příznivci domácího celku. Policie zadržela nejméně deset lidí.

Několik set fanoušků přijelo z Prahy do Plzně, aby fandilo Slavii během 13. kola české nejvyšší soutěže. Utkání vyhrála Viktoria 1:0 díky gólu Daniela Koláře.

 

 

Fanoušci z Prahy dělali v západočeském městě potíže. Podle webu Krimi-Plzeň.cz dělali hluk na nádraží a nerespektovali pokyny policistů. Také je slovně napadali. „Po uklidnění situace pak vyrazili do města, kde se po skupinkách pohybovali mezi plzeňskými hospodami a restauracemi a jejich výtržnosti zvláště v okolí Náměstí Republiky bohužel pokračovaly,“ uvádí se na webu.

 

Neoznačení chuligáni v ulicích Plzně několikrát napadli příznivce Viktorie. „K prvnímu většímu incidentu došlo právě na náměstí po třetí hodině, když se fanoušci obou klubů rozhodli poprat. Situaci velmi rychle vyřešili policisté, kteří podle našich informací sedm výtržníků zadrželi,“ stojí dál na zmíněném médiu.

 

 

Ve městě došlo k dalším konfliktům a výtržnostem. Někteří jedinci měli házet po policistech pyrotechniku a světlice pod automobily. Zadrženo mělo být devět slávistů a jeden Plzeňák.

lju TN.cz