Rozhovor

Zápas ohrožen! Pokud to bude v USA, tak to pro mě padá, říká Muradov

Machmud Muradov
Zdroj: Profimedia
Machmud Muradov
David Chmátal
David Chmátal
31.3. 2020 6:32
Téma:
UFC

Po třech zrušených galavečerech má být dubnové UFC 249 první konanou akcí nejprestižnější MMA organizace světa. Jenže do cesty se staví jedna překážka za druhou. Na galavečeru se má představit i Machmud „Mach“ Muradov, který si během přípravy našel čas a situaci pro televizi Nova okomentoval.

Dana White hodlá UFC 249 uskutečnit za každou cenu, jenže kvůli současné situaci ve světě se mu plány bortí jako domeček z karet. Do galavečeru zbývá 18 dní a zatím nemá pevně danou lokaci ani zápasovou kartu. Hlavní hvězda večera šampion Chabib Nurmagomedov je uvězněný v Rusku a ostatní zápasníci by účastí riskovali své zdraví.
 

S cestovním omezením se potýká i český Uzbek Muradov. Ačkoli stále tvrdě trénuje, sám přiznává, že je jeho účast na galavečeru ohrožená. Nicméně nezoufá a věří, že se situace brzy zlepší.


 

Do UFC 249 zbývá 18 dní a není známé místo konání. Věříte, že se váš duel uskuteční?

Situace je taková, že nikdo neví, co bude a kde bude. Vypadá to, že to bude v Americe, ale není to 100%. Řešíme to, ale když to bude v USA, tak to pro mě padá. Jednak se tam nedostanu a za druhé doma mám těhotnou ženu. To je riskantní.

Byl byste ochotný odletět i přes současné riziko, bojíte se o své zdraví?

Nebojím se o své zdraví, ale bojím se, že bych nemohl přiletět. Bojím se o své kamarády, rodinu atd., proto bych asi neletěl.

Umíte si představit zápasit bez diváků? Ovlivnilo by to váš výkon?

Bez diváků by to nebylo ono, ale tolik mi to nevadí. Spíš bych líp slyšel svůj roh (trenéry) a tak. Samozřejmě když jsou diváci a fandí, tak si to užívám, ale nevadilo by mi to. Hlavní je si nastavit hlavu, proč jdu vyhrát. Když vcházím do klece, nevnímám nikoho, jen trenéry. To, co mě žene dopředu, jsou lidi, co stojí za mnou.

Připravujete se stejně jako za běžných okolností?

Příprava běží, ale není to ono. Bohužel není to taková příprava, jaká by měla být. Je to těžší, ale nikdo to teď nemá jednoduché. Ale určitě to zvládneme, když budeme držet pospolu a dodržovat pravidla.

Doma člověk může posilovat a běhat venku, ale co sparingy a nácviky. Jak to řešíte?

Sparingy mám, nějak se vždy domluvíme. Ale není to, jako mít přípravný kemp v Polsku.


 
V případě, že by se zápas s Robersonem neuskutečnil, chtěl byste ho odložit a utkat se s ním jindy, nebo byste klidně zápasil s jiným soupeřem?

Je mi to úplně jedno, kde nebo s kým. Budu zápasit s tím, koho mi dají. Lidé mě znají a ví, že beru klidně zápasy na poslední chvíli, bez času na přípravu. Mám to rád a mám za sebou hodně fanoušků, co mě ženou dopředu. Jdu si za svým a člověk, prostě musí vědět proč to dělá. Budu dál makat a vyhrávat a jedno proti komu. Jsem připravený. Zkrátka není čas, ztrácet čas.

Na závěr Mach ještě děkuje svým příznivcům za podporu.

Moc děkuji fanouškům, že jsou se mnou a že mě podporují. Jsem hrdý, že reprezentuji Česko i Uzbekistán. Když jdu do klece, je to o to větší motivace.
 

Machmud Muradov (24-6) debutoval v UFC v září 2019. V prosinci se pak do nejprestižnější MMA organizace světa zapsal paradním knockoutem Trevora Smithe. Po dvou výhrách měl nastoupit v březnu 2020 na turnaji v Brazílii, nicméně jeho soupeř se zranil. Třetí Machovo představení se má uskutečnit 18. dubna proti Karlovi Robersonovi (9-2), ale vypadá to, že se ani tento zápas neuskuteční.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   12:30 13:00
   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

   14:45

   Sokolský běh republiky

   15:00

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   16:45

   Fotbal: FC Spartak Trnava - MFK Skalica

   18:30

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • Magazín NBA Action (5)

   12:25 12:50
   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

   15:30

   Czech rally 2020 (7)

   16:05

   Václav Pech - rekordman české rally

Celý program