Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

UFC Plány fightů

Zápas o titul má být brzy: Uražený Khabib to ale UFC komplikuje!

Khabib Nurmagomedov a Dana White (šéf UFC)
Zdroj: Profimedia
Khabib Nurmagomedov a Dana White (šéf UFC)

Když se naposledy objevil Khabib Nurmagomedov v oktagonu, byla to velká show. Aby také ne, když se proti sobě postavily dvě největší hvězdy UFC. Dagestánec tehdy porazil Conora McGregora a získal titul šampiona v lehké váze. Tím to ale neskončilo. Khabib vyvolal bitku v hledišti a dostal tvrdý trest. Kvůli němu se urazil a vzhledem k tomu, že UFC chce brzy další titulový zápas a situace se má tak, jak se má, vše se pořádně komplikuje.

Khabib po skončení zápasu s McGregorem vyskočil z klece a pustil se do křížku s Irovým koučem Dillonem Danisem. Na Conora pak nalétli do oktagonu Khabibovi kámoši a nebralo to konce. McGregor dostal pokutu přes milion korun a půlroku zákaz zápasení, Khabib vyfasoval flastr ve výši přes 11 milionů korun a distanc o tři měsíce delší.

 

 

A i když byl Khabib potrestán spravedlivě, urazil se. "Khabib se proti trestu neodvolá a nebude spolupracovat s propagací UFC. Naštval ho trest pro Zubairu a Abubakara a tak se nevrátí dříve, než vyprší tresty jim," prohlásil jeho manažer.

 

Jenže to je pro šéfa UFC Dana Whitea komplikace, jelikož se chystají přípravy na titulový zápas. Ve hře byla odveta mezi Khabibem a Conorem, ale o to Nurmagomedov nestál. "Khabib chce Fergusona!" řekl Khabibův strýc Alex, který je členem jeho týmu.

 

Na to šéf UFC Dana White slyšel a snaží se zápas Nurmagomedov vs. Ferguson uspořádat. Ale… "Nemůžeme na titulový zápas čekat tak dlouho. Pokud by Khabib dostál svých slov, budeme muset přijít na nějaké jiné řešení," uvedl White na tiskové konferenci.

 

15

GALERIE: Conor McGregor a Khabib Nurmagomedov

Zdroj: Profimedia

Khabib vs. McGregor

Hodnocení:

 

Ten také připustil, že by další variantou mohl být zápas McGregor vs. Ferguson. "Když někomu zaklepe tahle příležitost na dveře, otevře je. Sami jsme zvědaví, jak se to vyvrbí," dodal. Khabib dostal trest zákazů startů v říjnu a vzhledem k tomu, že byl udělen na 9 měsíců, mohl by se vrátit až v červenci.

 

A jak už bylo zmíněno, potrestáni byli i jeho týmoví parťáci. Ti mají zákaz činnosti v UFC až do podzimu. Právě do té doby bude Nurmagomedov trucovat, ale White chce titulový zápas dřív. Jak to dopadne? To si teď může každý jen tipnout.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   10:50

   KITE LIFE (1)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Wild and Young - Kayak Portrait Adiran Mattern

   11:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

 • Nova Sport 2

  • 01:30 03:15

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:30

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   12:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   13:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   15:00

   Mistrovství světa SKIF 2019

Celý Program