UFC Hvězdný souboj

Zápas Conora s Khabibem se blíží: 5 věcí, které rozhodnou o vítězi!

Khabib Nurmagomedov a Conor McGregor
Zdroj: Profimedia
Khabib Nurmagomedov a Conor McGregor

Na zápas mezi Conorem McGregorem a Khabibem Nurmagomedovem se už mnozí těší. Uskuteční se ráno 7. října a vy u toho budete moci být díky přímému přenosu na stanici Nova Sport 2. Dokáže neporažený Rus dostát svým slovům a přejede McGregora, jako všechny předešlé soupeře? A co McGregor? Čeká ho nejtěžší zkouška? Podle mnohých ano, ale hvězdný Ir již několikrát dokázal, že i nemožného lze dosáhnout. Podívejte se na přehled pěti aspektů u obou zápasníků, které budou rozhodovat.

CONOR MCGREGOR:

 

Conor McGregor
Zdroj: profimedia.cz

 

5) Zápas, který sleduje celý svět? Nic nového

 

Conor McGregor je zápasník, který si užívá popularitu plnými doušky a nedává na sobě nic znát. Na svá bedra bere při každém zápase celé Irsko a před soupeři působí tak, že vyprodaná aréna a miliony lidí u obrazovek jsou pro něj denním chlebem. Jeho soupeř Khabib však podobnou událost zažije poprvé. Dost možná ho tíha situace dostane a v momentě, kdy bude muset ukázat ten nejlepší výkon, selže. Jedna věc je však jistá - Conor se ukáže sebejistý jako vždy.

 

4) Bývalí protivníci

 

Khabib má úžasnou bilanci 26-0, ale pokud se podíváte na jména, která zdolal, tak už tolik ohromující nejsou. V top 10 porazil pouze Barbozu a před 4 lety Rafaela dos Anjose. Rekord je ohromující, o tom není pochyb, ale kvalita soupeřů už tolik ne. To Conor je úplně jiná písnička. José Aldo, Eddie Alvarez dva bývalí šampioni, Dustin Poirier jedna z nejlepších lehkých vah současnosti nebo Max Holloway, král pérové divize. V UFC čelil McGregor těm největším zabijákům a většinu z nich vypnul knokautem.

 

3) Jen úder a je konec

 

Není tajemstvím, že hlavní zbraní Ira je jeho box. Rychlostí a přesností vyniká nad většinou zápasníků v UFC. Pouhých 13 vteřin mu stačilo, aby knokautoval jediným úderem deset let neporaženého šampiona Alda. Khabib ještě nikdy neprohrál, ale někomu to může přijít podobné. Výhodou McGregora je také to, že zápas začíná na nohou a pokud si svůj úder řádně načasuje, bude to vše, co mu postačí na to, aby se znovu stal šampionem lehké váhy.

 

2) Psychologické hry

 

Pokud McGregor něčím vyniká více než, svým boxem, jsou to jeho řeči. Svými výroky si získal nejen srdce celého národa, ale dostal se i pod kůži svých soupeřů. V provokování je opravdovým mistrem. Není mu cizí do ústního boje zatahovat rodinu soupeřů či náboženství. To dokázal na poslední tiskové konferenci. V tomto ohledu se ničeho neštítí a tato strategie se mu také vyplácí, protože v argumentování nad ním ještě nikdo nevyhrál a Khabib to na tiskovce jen potvrdil. Hrál dle očekávání jen druhé housle a nechal se většinu času urážet.


1) Není to jen o boxu

 

Mnozí vnímají McGregora jako jednodimenzionálního zápasníka, který spoléhá pouze na své vražedné pěsti. Ze začátku tomu možná tak bylo, ale za posledních několik let se opravdu vyvinul a svůj styl zdokonalil. Stále je jeho dominantou postoj, čemuž přizpůsobuje vše ostatní. Pracuje však i na fyzičce a především obraně proti porazům, aby to byl on, kdo určuje, kde se zápas uskuteční. I Eddie Alvarez si myslel, že ho jednoduše dostane na zem, ale brzy mu došlo, jak moc se mýlil. Conor své soupeře také velmi pečlivě studuje a jsou za tím desítky až stovky hodin tvrdé práce a cvičení.

 

Na druhé straně jsou silné stránky Khabiba Nurmagomedova...

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   10:15

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 01:00 02:35

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   12:45

   Nova Cup 2019 – Stolové hory

Celý Program