blog názory expertů

Filip Šedivý: Zápas číslo sedm bude. Pak pittsburghská obhajoba

Filip Šedivý
Zdroj: TN.cz

Finále Stanley Cupu 2017 je skvělé. Parádní atmosféra v obou arénách, výborné individuální výkony, spousta gólů – v každém z dosud odehraných pěti duelů mezi Pittsburghem a Nashvillem jich padlo minimálně pět. Poslední série této sezóny jde do finiše a Penguins potřebují k úspěšné obhajobě ještě jedno vítězství.

Predators musí doma vyhrát zápas číslo šest, aby si vynutili ještě jedno stěhování celého hokejového cirkusu z Tennessee do Pensylvánie.


Věřím, že se jim to povede. Pekka Rinne bude zase (skoro) neprostupnou zdí, obránci přispějí ofenzívě, útočníci napraví špatný dojem z pátého pokračování, kdy ani jednou neskórovali. Tučňáci jsou týmem šampiónů, vítězství mají ve své hokejové DNA, parta kolem Crosbyho umí získávat stříbrný pohár venku – ale i když předvede svůj nejlepší výkon v Bridgestone Aréně v této série, stačit to nebude. Dotáhne utkání do prodloužení, ale v něm padne.

Jenže ve své PPG Paints Aréně vyhráli svěřenci Mikea Sullivana už šestkrát za sebou, v letošním play off tam po šedesáti minutách prohráli jedinkrát, a jsou prostě a jednoduše vítězným týmem. Kouč soupeře Peter Laviolette sice má Stanley Cup s Carolinou z roku 2006, ale v jeho týmu není jediný hokejista, který by se mohl pochlubit stejným úspěchem jako jeho trenér. A to má svou váhu.


Jinými slovy, Nashville nenapodobí Boston zpřed šesti let, který si uhájil vlastní led a pak v rozhodujícím střetnutí vyloupil Vancouver. Penguins budou prvním týnem po devatenácti letech, který dokáže nejcennější klubovou trofej hokejového světa obhájit.

 

Taková je moje předpověď. Zda se bude shodovat s realitou, to nejlépe posoudíte u přímých přenosů na Nova Sport 1. V noci z neděle na pondělí ve dvě hodiny se těším u duelu číslo šest!

Filip Šedivý

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:30 13:00

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto3)

   14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto2)

   15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

 • Nova Sport 2

  • 11:30 13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   14:50

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

Celý Program