Publikováno 27. 9. 2017
video velký talent

NHL se učí nové jméno. "Hýdl?" Chytil! Je opravdu dobrý, chválí ho

Filip Chytil
Zdroj: Profimedia

Nová sezóna NHL je za dveřmi a může přinést i nová česká jména. Jedním z nich je například Filip Chytil. Ten je sice poměrně tvrdým oříškem pro zámořské televizní komentátory, od spoluhráčů už ale sklízí slova uznání.

Má za sebou nejen první zápasy v dresu slavných Rangers z New Yorku, ale dokonce i premiérovou trefu. V přípravném zápase to byl právě Filip Chytil, kdo v prodloužení rozhodl o vítězství newyorských hokejistů nad Ďábly z New Jersey.
 

"...Hýdl...he scores!" znělo po jeho premiérovém zásahu z úst zámořského televizního komentátora. O tom, že česká jména jsou pro zahraniční televizní pracovníky opravdu těžkou zkouškou, by ostatně mohli vyprávět i jiní borci, včetně Jaromíra Jágra.

Mezi spoluhráči si už ale mladý český hokejista získává respekt. "Je opravdu dobrý," řekl na jeho adresu jeden z nejzkušenějších hráčů, třicetiletý Mats Zuccarello. "Miluje tuhle, a proto je tady. Má smysl pro hokej, nemyslím, že mu mám tolik co předává," vysekl poklonu Chytilovi, který šel v letošním draftu na řadu jako jednadvacátý v pořadí a sáhli po něm právě Rangers.
 

A Chytil potvrzuje, že jeho slova nejsou jen planá. Bodoval ve třech zápasech Newyorčanů, tentokrát si připsal asistenci u rozhodující branky v prodloužení proti Philadelphii.

 

msl TN.cz