Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video prý jen náhoda

Zákrok roku? Hokejovou hitparádu vyhrál český gólman

Témata:

Nejlepším brankářským zákrokem uplynulé sezóny National Hockey League byl zákrok Petra Mrázka. Aspoň tak míní odborníci ze samotné NHL, kteří prostřednictvím serveru nhl.com vyhlásili Mrázkův zázračný zákrok holí brankářským počinem roku.

Šlo o okamžik z šestého utkání prvního kola play off mezi Tampou Bay Lightning a Detroitem Red Wings. Blesky vedly nad Rudými křídly 2:0 a měly další šanci. Vladislav Namestnikov dvě a půl minuty před koncem druhé třetiny vyřešil přečíslení s Brianem Boylem pěknou přihrávkou, třicetiletý forvard Tampy však v jasné šanci selhal.


Namestnikov uvolnil svým pasem Boylea perfektně mezi kruhy. Ten naznačením těla poslal Petra Mrázka mezi tyčemi Red Wings na levou stranu a chystal se zakončit do druhé poloviny brány, která se úplně odkryla. Třiadvacetiletý český gólman však dokázal natáhnout ruku a Boyle v jasné šanci trefil jen Mrázkovu širokou brankářskou hůl. "Brian Boyle mi trefil hokejku. Byla to náhoda," prohlásil Mrázek skromně.


Detroit vedl po pěti utkáních 3:2 na zápasy, ale vedení neudržel. V šestém duelu mu nepomohl ani zázračný zákrok českého gólmana, Tampa ho nakonec vyhrála 5:2. V rozhodujícím sedmém klání uspěla 2:0 a postoupila do druhého kola proti Montrealu.


Jak všichni jistě ví, Blesky nakonec došly až do finále Stanley Cupu, kde po statečném výkonu nestačily na zkušenější Chicago Blackhawks, které si došlo pro třetí pohár během šesti sezón.


Dodejme, že finalisty ankety o nejlepší zákrok roku byli spolu s Petrem Mrázkem ještě Kari Lehtonen z Dallasu, Carter Hutton z Nashvillu, Jake Allen ze St. Louis a brankářský fantóm sezóny Carey Price z Montrealu.


Další zpravodajství ze zámořského hokeje najdete na
nhlnews.cz

 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:05 16:20

   MotoGP - VC Aragonie (závod MotoGP)

   16:20

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   16:35

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   17:00

   Off-road Maraton (5)

   17:20

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína Záznam kvalifikace na olympijský turnaj v plážovém volejbalu (muži)

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 14:55 16:15

   Nova Sport Open 2019

   16:15

   Slovak Championship Open

   17:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Monaco

   18:55

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   19:25

   Truck Racing Magazine (7)

   19:45

   Ligue 1 Highlights (6)

Celý Program