výsledky

Základní část je dohrána a šipkařskou Premier League čeká play-off

Alexander Mašek při hře
Zdroj: koláž tn.cz
Alexander Mašek při hře
Téma:

Osmička šipkařů má za sebou poslední 16. kolo základní části. O postupujících do play-off bylo sice bylo rozhodnuto už den před tím, ale zbývalo určit pořadí na třetím a čtvrtém místě mezi Maškem a Barbořákem a také pořadí na pátém až sedmém místě. Podívejte se na průběh závěru základní části Tipsport Premier League.

V prvním zápase se utkali Martin Komora s Martinem Zimanem, pro oba to bylo poslední vystoupení v soutěži. Z obou hráčů jakoby už opadl stres a hra velmi odsýpala, přestože se jednalo o velmi vyrovnané utkání. Blíže k výhře se dostal slovenský mladík Ziman, nicméně závěr vyšel lépe Komorovi. Vynutil si rozhodující leg, v něm využil výhodu první šipky a vyhrál 7:6. Přestože se odehrál plný počet legů, zápas trval jen kolem půl hodiny a oba hráči se důstojně rozloučili s letošním ročníkem.

 

Druhý zápas obstaral Vítězslav Sedlák s Romanem Benischkem. Pro Sedláka ryze „tréninkový“ zápas, jelikož neměl v tabulce co získat nebo ztratit, Benischko ještě mohl zabojovat o konečné páté místo. Do utkání vstoupil lépe Sedlák a získal tři legy v řadě, následně ale Benischko srovnal stav na 3:3. Sedlák se pak ale dostal opět do vedení, hráči si následně kradli svá podání a v posledních 5 lezích bral leg vždy ten, kdo začínal házet jako druhý. Velmi nervózní dvanáctý leg nakonec Benischkovi srovnání stavu nepřinesl, Sedlák zavřel 27. šipkou a vyhrál 7:5.

Třetí zápas byl důležitý, jelikož Alexander Mašek na dálku bojoval s Danielem Barbořákem o to, kdo bude po základní části třetí a kdo čtvrtý. Mašek si zahrál s již jistým vítězem základní části, Janem Hlaváčkem. Úvodní leg bral Mašek, následně ale Hlaváček získal tři legy v řadě a opět se rozházel do skvělé formy. V osmém legu předvedl Mašek skvělé zavření na 11 šipek, byla to ale spíše kosmetická úprava skóre. Hlaváček vyhrál poměrem 7:3 a připsal si 14. výhru v letošním ročníku.

 


 

Závěrečný duel mezi sebou sehráli Michal Šmejda s Danielem Barbořákem. Barbořákovi stačila jakákoliv výhra, případně i prohra o jeden nebo dva legy (musel by ale minimálně jednou soupeře breaknout). Úvod utkání ale vyšel lépe Šmejdovi a ujal se vedení 3:0. Barbořák se ale do zápasu vrátil a v sedmém legu měl dokonce nakročeno k devítišipkovému zavření. To se mu ale nepovedlo, za Šmejdou stále mírně zaostával a vynutil si poté rozhodující leg. V napínavém závěru měl navrch Šmejda, vyhrál 7:6, i tak se ale Barbořák tímto výsledkem posunul na konečné třetí místo v tabulce.


 

Vítězem základní části se stal Jan Hlaváček, druhý skončil Vítězslav Sedlák. Postupovou čtveřici doplňují Daniel Barbořák a Alexander Mašek. Na dalších místech se seřadili Michal Šmejda, Martin Komora, Roman Benischko a Martin Ziman.


Celkový vítěz Tipsport Premier League 2021 vzejde už ve středu 9. června. Play-off vypukne ve 20:00 a před tím si mohopu fanoušci šipkařského sportu vychutnat exhibiční duel mezi moderátorem Sportovních novin Petrem Plintovičem a UFC zápasník Davidem Dvořákem. Vše sledujte na Nova Sport 1 či na Voyo.
 

VIDEO: Tak takhle hraje světová extra-třída Velšan Jonny Clayton:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Atlanta United FC - Philadelphia Union

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Montreal Canadiens

   12:45

   T - Mobile Česká Enduro Serie - Klínovec

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   09:00 10:40
   10:40

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (4)

   10:50

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   NBA: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers

   13:00

   Fotbal: New York Red Bulls - Nashville SC

   14:45

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý program