Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 7. 2018
Ruští atleti Dopingová kauza

Zákaz startů pod ruskou vlajkou dál platí: IAAF zamítla 68 žádostí!

Ruští sportovci
Zdroj: Profimedia

Ruští atleti nebudou moc na srpnovém mistrovství Evropy v Berlíně závodit pod ruskou vlajkou. Rada Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF) zamítla 68 žádostí o zrušení zákazu, který byl vydán v souvislosti s kauzou řízeného dopingu státem.

IAAF prodloužila suspendaci ruského svazu. Ta trvá už skoro tři roky. Rusové sice mohou závodit, ale jakožto neutrální sportovci, kteří tak nereprezentují žádnou zemi.


Nezávislých atletů z Ruska je momentálně 72. Podle agentury AP zamítla Mezinárodní asociace atletických federací hned 68 žádostí o zrušení zmíněné suspendace. Dál tedy platí, že Rusové nemohou závodit pod ruskou vlajkou.

 


Ruská federace RUSAF prý musí dostatečně zaplatit za to, co udělala. Ruští sportovci navíc musí být dlouhodobě testováni antidopingovou kontrolou mimo Rusko. Hlavní podmínkou pro zrušení suspendace je to, aby Světová antidopingová agentura WADA navrátila licenci ruské antidopingové agentuře RUSADA. Rusové totiž nadále odmítají klíčový požadavek WADA veřejně uznat výsledky vyšetřování o státem řízeném dopingu v zemi.


Šéf speciální skupiny IAAF pro Rusko Rune Andersen je rád, že se Rusko snaží svůj prohřešek napravit, stále to ale nestačí. "Zrušení zákazu by bylo výsměchem do obličeje čistého sportu, kdyby suspendování RUSAF skončilo bez důkazů, které potvrdí nebo vyvrátí podezření, a stále jsou v Rusku. Doufáme, že dojde k dohodě. Pokud se tyto body dořeší do nejbližšího zasedání Rady IAAF v Monaku v prosinci 2018, pracovní skupina doporučí předběžné přijetí RUSAF," cituje Andersena AP.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Washington Capitals

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - SG Flensburg - Handewitt

   12:35

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   10:45

   Ligue 1 Highlights (33)

   11:40

   UFC Unleashed (3)

   12:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Fieberbrunn)

   13:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   15:00

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

Celý Program