Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

tour de france 17. etapa

Zakarin si podmanil Alpy, Quintana odpadl a Froome navýšil vedení

Ilnur Zakarin
Zdroj: Profimedia

Ruský cyklista Ilnur Zakarin se stal vítězem náročné 17. etapy Tour de France. Jezdec stáje Kaťuša si nejlépe poradil na téměř 185 kilometrů dlouhé trase a mohl tak slavit svůj premiérový triumf na Tour. Z favoritů asi nejvíce ztratil Kolumbijec Nairo Quintana, zatímco vedoucí muž celého závodu Brit Chris Froome navýšil svůj náskok na téměř dvě minuty. Roman Kreuziger je stále jedenáctý.

Šestadvacetiletý Zakarin se v prudkém stoupání zhruba šest kilometrů před cílem odpoutal od ostatních uprchlíků a do cíle přijel s téměř minutovým náskokem před druhým Kolumbijcem Jarlinsonem Pantanem. Třetí skončil o další půlminutu zpět Polák Rafal Majka, který se přiblížil triumfu v soutěži vrchařů.

 

 

Froome spolu s Australanem Ritchiem Portem dojeli do cíle s osmiminutovou ztrátou na vítěze jako nejlepší z první desítky průběžného pořadí. Díky tomu zvýšil lídr stáje Sky náskok před druhým Nizozemcem Baukem Mollemou o dalších 40 sekund.

 

Kreuziger, jenž na vítěze ztratil více než devět a půl minuty, se v průběžném pořadí udržel na 11. místě. Na Froomea ztrácí už přes sedm minut, na elitní desítku necelou minutu.

 

 

Ve čtvrtek je na programu letošní druhá časovka ze Sallanches do Megéve. Měří pouze 17 km, ale prakticky celá vede do kopce. Start je ve výšce 560 metrů nad mořem, nejvyšší bod je o 659 výš.
 

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:05 04:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Wasps - Harlequins

   12:45

   RunTour – Brno

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   02:35

   Basketbal: NBA – play-off

   09:00

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   10:45

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   11:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   13:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

Celý Program