Spekulace Je v tom psychika?

Záhadná smrt Svatoše: Nemocná manželka, deprese, předávkování

Marek Svatoš
Zdroj: Profimedia
Téma:

Tragická zpráva o smrti Marka Svatoše vyvolává mnoho otazníků. Na nezodpovězené otázky se však pomalu začínají objevovat i odpovědi. V sobotu ho měla najít manželka Diana, která prý dlouhodobě trpí zdravotními problémy. Bývalý hokejista měl mít právě kvůli tomu psychické problémy. A příčina smrti? Slovenská média už začínají psát o tom, že se předávkoval prášky své ženy.

V Denveru, kde žil společně se svou rodinou, ho v sobotu našla bez známek života manželka Diana. Slovenská média se shodují na tom, že příčinou smrti bylo předávkování léky. Dokonce tvrdí, že měl užít léky své manželky, která byla je dlouhodobě vážně nemocná. Svatoš její zdravotní stav neměl snášet dobře. Jeho psychice prý nenapomáhala ani zranění, kterých měl před koncem kariéry hned několik.


Údajně se po konci kariéry obtížně začleňoval do běžného života. Hokejovou etapu svého života ukončil už ve dvaatřiceti letech, když se mu podařilo vyhrát titul s rodnými Košicemi. Poté ze sportovní scény zmizel a mnoho jeho známých ani nevědělo, jestli někde hraje nebo už opravdu skončil. Poté, co výstroj odložil, odstěhoval se definitivně do Ameriky, kde žil i se svou manželkou a dvěma dětmi.

Podle všech měl být tichý, klidný a veselý člověk

 

Zasáhlo to celý sportovní svět. Ve věku čtyřiatřiceti let zemřel jeden z nejlepších hokejistů Slovenska, který válel dlouhé roky v NHL. "Je to nepříjemné pro lidi, kteří ho ani neznali. O to horší je to pro lidi, kteří s ním pracovali každý den," řekl pro agenturu TASR trenér Antonín Tomko, který vedl Košice v době, kdy v nich Svatoš působil a vyhrál s nimi titul mistra slovenské extraligy.

 

 


V kabině mělo jít o tichého hráče, který si na nic nehrál. "Byl to hráč, který neměl hvězdné manýry a působil na mě jako skromný chlapec. Dělal si to svoje, byl to profesionál. V kabině ho nebylo slyšet a vždycky dělal to, co měl. Vyhasl mladý život a o to je to tragičtější,"
dodal Tomko.

 


Také jeho spoluhráči těžko nacházejí slova. "Zahráli jsme si spolu v Košicích i reprezentaci. Je to smutná zpráva a zatím nevím nic bližšího. Byl to mladý člověk a nezáleží na tom, jestli byl hokejista, nebo ne. Měl rodinu a takto náhle odešel. Je to smutné,"
řekl pro TASR reprezentační brankář Július Hudáček.

 


Smutek vyjadřují jeho nejbližší i na sociálních sítích. "Je nám smutno kvůli jednomu z členů naší hokejové rodiny. Osobně jsem s Markem zažil náročné mistrovství světa 2010, kde jsme společně s například ještě tehdejšími dvacátníky Tatárem a Pánikem bojovali proti hvězdnému Ovečkinovi a spol. Marka si pamatuji jako tichého, ale veselého a pracovitého člověka. Posíláme upřímnou soustrast Markově nejbližším," uvedl na svém facebooku bývalý reprezentační obránce Slovenska Richard Lintner. 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TO JE ŠÍLENOST: Dívka zemřela na předávkování. Zabilo ji něco, co si dáváme denně!

Hvězdy, které nás opustily moc brzo. Zemřely zbytečnou a bizarní smrtí!

Související témata:
lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings

   18:35 21:15
   21:15

   Večerní sportovní noviny

   21:20

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   21:30

   Czech rally 2020 (7)

   22:05

   NHL: Calgary Flames - Toronto Maple Leafs

   00:45

   Element (431)

 • Nova Sport 2

  • NBA: Indiana Pacers - Toronto Raptors

   19:05 21:35
   21:35

   NBA: Brooklyn Nets - Miami Heat

   23:35

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   00:05

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   01:45

   Fotbal: RC Lens - OGC Nice

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Angers SCO

Celý program