video bez respektu

Záhada slovenského útoku na Jágra: Proč nepřišla odplata?

Jaromír Jágr vs. Richard Pánik
Zdroj: NHL media
Jaromír Jágr vs. Richard Pánik
Téma:

Jaromír Jágr nedohrál. Zpráva o zranění české hokejové ikony zacloumala celým Českem a zámoří čeká na zprávu, zda se číslo 68 vrátí do hry už dnes v noci v Buffalu. Jenže fanoušci řeší i jednu další záhadu. Jak je možné, že Jágra nikdo ze spoluhráčů nepomstil?!

Bývá to zvykem, že když si někdo dovolí na jednu z hvězd, přijde odplata. V domácí aréně Floridy na to ale na začátku druhé třetiny borci v červeném trochu zapomněli. Atak, po kterém Jágr odjel z ledu s poraněnou nohou si totiž podle nepsaných pravidel NHL žádal okamžitou odplatu. Slovenský forvard Richard Pánik si ale na ledě dál dělal, co chtěl.


Nezaregistrovali snad tenhle střet beci Mark Pysyk a Jakub Kindl? Možná ano, ale je potřeba říct, že ani jeden z nich není rváč. Kindl se porval jedinkrát a to před šesti lety ještě v dresu Detroitu a dostal zle naloženo od Jamieho Benna.

A Mark Pysyk? Ten je bitkou v zámořské NHL nepolíbený. Na střídačce pak sice zdvořilostně s Jágrem řešil, co se vlastně stalo, ale reakce mohla být určitě jiná. Richard Pánik měl tedy rozhodně štěstí. Být na ledě v dresu Floridy nějaký rváč, asi by musel shazovat rukavice. Těžko si představit, že by prošel podobný zákrok třeba na Crosbyho nebo Connora McDavida. A zřejmě i ve Philadelphii by se role mstitele ujal Radko Gudas.


Jestli se ptáte, zda se třeba samotný Jaromír Jágr někdy na ledě v NHL porval, tak vězte, že vlastně ne. Jediný konflikt, do kterého se dostal, skončil záhy. V říjnu roku 2000 se snažil vrátit atak Richu Pilonovi z New Yorku Rangers a během pár sekund skončil na ledě. Nedokázal mu pomoci ani parťák Martin Straka... 


Ale zpět k nědělnímu klání. Pánik provokoval Floridu dál, ač jeho tým prohrával čím dál víc. Slovenský útočník nakonec přece jen skončil v pěstním souboji, jenže nebylo to tak úplně kvůli Jágrovi. Do parády si ho vzal za věčné pošťuchování kapitán Panthers Derek MacKenzie. Možná chtěl pomstít i Jágra, ale nakonec vyšel vítězně z bitky zase Pánik a když odjížděl ze souboje, potutelně se usmál.

A tak jediné, čemu se mohla Florida na konci zápasu smát, byl konečný výsledek. Vítězství 7:0 bylo impozantní, jenže ve zpackaném závěru sezony přichází asi už docela pozdě. Play off uniká. Sedm zápasů před koncem ligy ztrácí Panthers sedm bodů na příčky, zajišťující vyřazovací boje.

 
A NHL dál čeká na to, zda Jágr nastoupí dnes v noci v Buffalu.

 

Související témata:
ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Florbal: SPV - TPS

   16:00 18:00
   18:00

   GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: AS Monaco - Racing Strasbourg

   14:55 16:55
   16:55

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

Celý program