Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

to už není náhoda jako v lazaretu

Záhada na Letné: Na marodce přibývají hráči! Bude mít kdo hrát?

Václav Kadlec
Zdroj: Profimedia

Je Sparta zakletá? Nebo se to tam prostě dělá špatně? Ve středu debakl v Plzni, další zloba fanoušků a k tomu nevídané zdravotní trable. Je až neuvěřitelné, jaká je na Letné marodka. Na operaci musí další fotbalisté.

Kde to začalo, nikdo netuší. První velkou ztrátou byl ale Bořek Dočkal. Ten zrežíroval fantastický duel s Plzní ve prospěch Letenských, jenže po vítězství 4:0 zmizel. Sparta dlouho tajila podrobnosti, nakonec se ale ukázalo, že problémem je achilovka.

Bořek Dočkal
Zdroj: Profimedia

„U Bořka jsme provedli reparační zákrok na Achillově šlaše, jeho zranění mělo degenerativní tendenci, proto jsme se rozhodli pro tuto formu řešení,“ upřesňuje lékař Miroslav Sinkule.


Spolu s Bořkem Dočkalem pak v jedné vlně musel na operaci i Filip Panák, který na Letnou přišel z Karviné, ale vlastně ještě neodehrál ani minutu.

Filip Panák
Zdroj: Profimedia Filip Panák

„U Filipa jsme provedli revizní výkon po těžkém zranění, které utrpěl v listopadu minulého roku. Nyní jsme provedli zákrok s ohledem na hojení chrupavky,“ vysvětlil klubový lékař Miroslav Sinkule.


Jenže jsou tu další. Před duelem s Plzní bylo na marodce hned 7 hráčů a jak uniklo z Letné, na operaci musí i talent Václav Drchal. Ten si pochroumal koleno a čeká ho zákrok na menisku.Aby toho nebylo málo, s achilovkou má problémy i další ofenzivní hráč Matěj Pulkrab. A i u něj dojde na operaci. Případ je to tedy hodně podobný Bořku Dočkalovi.

Václav Kadlec
Zdroj: Profimedia Václav Kadlec

K výčtu zraněných se dá přidat věčný smolař Václav Kadlec, který je na marodce dlouhodobě.


Mimo hru byl ze zdravotních důvodů pro zápas s Plzní i Srdjan Plavšič.

Srdjan Plavšič
Zdroj: Profimedia Srdjan Plavšič

A ještě jeden hráč, který je dlouhodobě mimo hru. Tal Ben Chaim, nejdražší posila z éry Andrey Stramaccioniho možná už za Spartu ani nenastoupí, ale stále pobírá plat.

Tal Ben Chaim
Zdroj: Profimedia Tal Ben Chaim

Pohled na marodku Sparty připomíná někdejší trable slavného Arsenalu, kde dlouhá léta trpěl na zranění fotbalový Mozart Tomáš Rosický. Ten je dnes na Letné a přivedl do klubu Bena Ashwortha, který se stal hlavním kondičním trenérem. Snad právě on nepřinesl smůlu…

Paradoxní je,m že ač má Sparta oproti konkurenční Slavii méně nabitý program, fotbalisté odpadávají daleko víc. Některé hlasy mluví o tom, že problémem může být i časté střídání trenérů. Vždyť na Letné letos působili už tři. A samozřejmě každý má jiné nároky na trénink.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:30 13:00

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   NHL: New York Islanders - St. Louis Blues

   14:50

   Maxi Tip Poker Tour (20)

   15:25

   Kart Grand Prix - Finland

   15:50

   Sportovní originály – 180 s Maxem Hoppem

 • Nova Sport 2

  • 11:30 12:00

   NHL: Behind the Glass – Philadelphia Flyers (3/4)

   12:00

   UFC Now (21)

   13:00

   NHL: San Jose Sharks - Calgary Flames

   14:45

   UFC Fight Night: Joanna vs. Waterson

   16:45

   Rychlá kola (10)

   17:15

   Off-road Maraton (6)

Celý Program