to už není náhoda jako v lazaretu

Záhada na Letné: Na marodce přibývají hráči! Bude mít kdo hrát?

Václav Kadlec
Zdroj: Profimedia
Téma:

Je Sparta zakletá? Nebo se to tam prostě dělá špatně? Ve středu debakl v Plzni, další zloba fanoušků a k tomu nevídané zdravotní trable. Je až neuvěřitelné, jaká je na Letné marodka. Na operaci musí další fotbalisté.

Kde to začalo, nikdo netuší. První velkou ztrátou byl ale Bořek Dočkal. Ten zrežíroval fantastický duel s Plzní ve prospěch Letenských, jenže po vítězství 4:0 zmizel. Sparta dlouho tajila podrobnosti, nakonec se ale ukázalo, že problémem je achilovka.

„U Bořka jsme provedli reparační zákrok na Achillově šlaše, jeho zranění mělo degenerativní tendenci, proto jsme se rozhodli pro tuto formu řešení,“ upřesňuje lékař Miroslav Sinkule.


Spolu s Bořkem Dočkalem pak v jedné vlně musel na operaci i Filip Panák, který na Letnou přišel z Karviné, ale vlastně ještě neodehrál ani minutu.


„U Filipa jsme provedli revizní výkon po těžkém zranění, které utrpěl v listopadu minulého roku. Nyní jsme provedli zákrok s ohledem na hojení chrupavky,“ vysvětlil klubový lékař Miroslav Sinkule.


Jenže jsou tu další. Před duelem s Plzní bylo na marodce hned 7 hráčů a jak uniklo z Letné, na operaci musí i talent Václav Drchal. Ten si pochroumal koleno a čeká ho zákrok na menisku.Aby toho nebylo málo, s achilovkou má problémy i další ofenzivní hráč Matěj Pulkrab. A i u něj dojde na operaci. Případ je to tedy hodně podobný Bořku Dočkalovi.


K výčtu zraněných se dá přidat věčný smolař Václav Kadlec, který je na marodce dlouhodobě.


Mimo hru byl ze zdravotních důvodů pro zápas s Plzní i Srdjan Plavšič.


A ještě jeden hráč, který je dlouhodobě mimo hru. Tal Ben Chaim, nejdražší posila z éry Andrey Stramaccioniho možná už za Spartu ani nenastoupí, ale stále pobírá plat.


Pohled na marodku Sparty připomíná někdejší trable slavného Arsenalu, kde dlouhá léta trpěl na zranění fotbalový Mozart Tomáš Rosický. Ten je dnes na Letné a přivedl do klubu Bena Ashwortha, který se stal hlavním kondičním trenérem. Snad právě on nepřinesl smůlu…

Paradoxní je,m že ač má Sparta oproti konkurenční Slavii méně nabitý program, fotbalisté odpadávají daleko víc. Některé hlasy mluví o tom, že problémem může být i časté střídání trenérů. Vždyť na Letné letos působili už tři. A samozřejmě každý má jiné nároky na trénink.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   19:35 21:20
   21:20

   Element (442)

   21:30

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   21:55

   Parkurová Global Champions - Stockholm

   22:50

   NHL: TOP akce základní části

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Házená: THW Kiel - TBV Lemgo Lippe

   18:55 20:40
   20:40

   Házená: GWD Minden - Eulen Ludwigshafen

   22:05

   NBA: Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks

   00:05

   Element (442)

   00:20

   Rychlá kola (6)

   00:50

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

Celý program