Fotbal Nedaří se

Žádný Dočkal, žádný gól ze hry. Sparta vyhlíží návrat kapitána

Bořek Dočkal a Zdeněk Ščasný
Zdroj: profimedia.cz
Bořek Dočkal a Zdeněk Ščasný

Nehrají špatně, šance mají, ale toužebný gól ze hry nepřichází. Fotbalisté Sparty doplatili na svou nemohoucnost v zakončení i proti Mladé Boleslavi. Poprvé v jarní části fotbalové ligy prohráli, když padli 1:2. Poslední tři branky navíc vstřelili pouze z pokutových kopů. A tak je nasnadě otázka, kdy se vrátí kapitán Bořek Dočkal, který laboruje se zraněným lýtkem?

Když se během zimní pauzy ohlásil Dočkalův návrat, řada sparťanských fanoušků zajásala. Konečně špílmachr, tvůrce hry, někdo s myšlenkou, někdo, kdo na hřišti zkrotí temperamentního Kangu, říkali si. A hned první zápasy jim dali za pravdu. I když vstup do jara zvládli sparťané vítězně i bez Dočkala.
 

S ním ale získali potřebný klid, přehled a Kanga poslouchal jako pes svého pána. Zvlášť v utkání proti Plzni byla jeho poslušnost nejvíce vidět. Za Dočkala navíc mluví čísla. Ve dvou ze tří duelů vždy nahrál na rozdílovou trefu. Jen proti Plzni „nebodoval“, ale to vůbec sparťanům nevadilo, jelikož ho při výhře 4:0 nahradili ostatní.

 

Ale pak se kapitán Letenských zranil a rázem se jeho spoluhráči v koncovce trápí. Proti Olomouci Spartu ještě zachránily dvě penalty, díky kterým vyhrála 2:1. Čili opět o jeden gól! Již popáté ze sedmi střetnutí v jarní části.
 

Proti Boleslavi ale už na svou střeleckou nemohoucnost a nepřesnost doplatili. Šance neproměnili Karlsson, Hašek ani Tetteh a vzhledem k tomu, že Středočeši dali gól z každé střely na bránu, zvítězili oni. Takže ani další úspěšně kopnutá penalta Kangy neznamenala tři body. Mimochodem Sparta vstřelila poslední tři branky jen z pokutových kopů a na gól ze hry čeká 180 minut.

A tak vyvstává otázka, kdy se vrátí zraněný Dočkal? „Ani od Bořka, ani od lékařů k tomu není zatím žádné stanovisko,“ konstatoval tiskový mluvčí klubu Ondřej Kasík. Z jeho slov vyplývá, že nechtějí návrat třicetiletého záložníka uspěchat. Moc dobře totiž na Spartě vědí, jak důležitý pro současnou Spartu odchovanec Slavie je. Proto se o něj starají jako o svůj nejdražší klenot.
 

A to byl přitom Dočkal jedním z hráčů, kteří se proti Ščasnému v sezoně 15/16 vzbouřili a snažili se o jeho sesazení z pozice hlavního trenéra. To se povedlo až v září 2016, kdy Sparta rupla v derby se Slavií 0:3, a Ščasný dostal padáka.
 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:15 01:05

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   01:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   03:45

   NHL – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vancouver Canucks - St. Louis Blues

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

 • Nova Sport 2

  • 23:20 02:10

   UFC Fight Night: Blaydes vs. Dos Santos

   02:10

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   03:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Toulouse FC

   09:00

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

Celý Program