Publikováno 21. 9. 2017
Hokej Rytíři Kladno

Začne Jágr v Kladně? S týmem už trénuje. Hrát může třeba za 1 Kč!

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia
Jaromír Jágr

Už to vypadá, že kolem budoucnosti Jaromíra Jágra začíná být opravdu jasno. Před několika hodinami oběhla světová média informace o tom, že hokejová legenda jedná se třemi až čtyřmi kluby NHL. K tomu se ozývá ruský Nižněkamsk. Je tu však stále možnost, že by Jágr začal sezonu v Kladně. To ostatně už potvrdil i klub.

Není to však tak, že by Jágr přišel před zápasem a řekl, že jde hrát. I když je majitelem Rytířů. Vše se musí vyřešit na svazu. A co je k tomu všechno potřeba? "Musí mít (Jágr) vyřízené dvě věci. Smlouvu, kterou si může sám podepsat, třeba i za korunu. A potom, ta druhá věc je, že musí smlouvu zaregistrovat na svazu. K tomu musí ještě doložit dokumenty o zdravotní prohlídce," řekl pro Nova Sport Vít Heral, tiskový mluvčí klubu.

 

 

Je tam však důležitá jedna rovina. "Jarda musí brát ohled na mužstvo. To už avizoval v minulosti. Není to tak, že přijde a řekne, že chce hrát. Proto záleží na domluvě s trenéry. Mohu potvrdit, že může nastoupit už příští týden," dodal Heral. Jágr už měl podle našich informací nastoupit v sobotu proti Ústí nad Labem.

 

Tato varianta prý padla a tak by se mohla slavná osmašedesátka na kladenském ledě prohánět ve středu, kdy Rytíře čekají Benátky nad Jizerou. "Nevím, v jakém zápase by si případně Jarda zahrál, ale jsme připraveni. Jakmile bude chtít, dáme ho do zápasu," uvedl pro Nova Sport Miloslav Hořava starší, trenér Kladna.

 

 

Jaromír Jágr s Kladnem už trénuje. "To byla jediná podmínka, to jsme chtěli. Řekli jsme mu, aby s námi před zápasem absolvoval alespoň čtyři tréninky. Dnes sice na tréninku nebyl, ale byl v pondělí a v úterý. To absolvoval celé tréninky," pokračoval Hořava.

 

A co se týče zařažení Jágra do sestavy Kladna? "Zatím to neřešíme. Dozvíme se to asi hodně narychlo. Už mám sice představu, s kým bych ho postavil do útoku, ale ono se to může po zápase nebo dvou změnit. Bude samozřejmě záležet na stavu mužstva," dodal Hořava. 

Lukáš Jůdl TN.cz