oberstdorf zimní klasika

Začíná Turné čtyř můstků: Tři Češi uspěli v kvalifikaci v Obersdorfu

Koudelka
Zdroj: isifa.com

Do prvního závodu Turné čtyř můstků v Oberstdorfu postoupili tři čeští skokani na lyžích. Kvalifikaci zvládli Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek a Vojtěch Štursa, neuspěl pouze Viktor Polášek. Kvalifikaci na sobotní závod vyhrál domácí favorit Richard Freitag.

Nejlepším z českých reprezentantů byl až na 39. místě Koudelka se skokem dlouhým 117 metrů. V sobotním prvním kole, které se tradičně skáče vyřazovacím systémem, narazí na jedenáctého Jerneje Damjana ze Slovinska (125,5 m). Kožíškovi vynesl výkon 118 metrů 41. příčku a čeká ho Němec Markus Eisenbichler (128).

Štursovi stačilo 113 metrů na 43. pozici a o postup bude bojovat s osmým Stephanem Leyhem z Německa. Polášek, kterému nominaci vyneslo druhé místo v Kontinentálním poháru, skončil po výkonu 110,5 metru na 58. příčce a od postupu ho dělilo deset bodů.

Vedoucí muž průběžného pořadí Světového poháru Freitag vyhrál kvalifikaci výkonem 130,5 metru.