Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

NOVASPORT ragbyová slavnost

Play-off NRL Telstra Premiership startuje, osm týmů chce trofej

Tomáš Ripcsik
Zdroj: Nova Sport
Tomáš Ripcsik

Tento víkend na Nova Sport a Voyo budete moc sledovat první zápasy jedinečné australské soutěže v Rugby League NRL Telstra Premiership.

 Celá sezona nabídla skvělou podívanou. Spoustu neočekávaných výsledků. Pár týmů mělo smůlu na zranění svých lídrů. Před sezonou i v sezoně došlo k pár zajímavým přestupům. O postup do play-off do poslední chvíle bojovali i Dragons a lonští finalisté Raiders. Ale neúspěšně. Opět zklamali Warrior. Stejně tak i Rabbitohs, West Tigers a Bulldogs. Naopak skvěle si počínal tým Roosters, který se do play-off kvalifikuje z druhé pozice. Stejně tak i týmy Eels a Sea Eagles. A tým budoucnosti Panthers.

Telstra Premiership play off
Zdroj: Telstra Premiership play off Telstra Premiership play off

A teď je tady play-off. Poněkud jiné, než ho znáte. Nejlepších osm týmů celkem ve čtyřech kolech, jejichž vyvrcholením je Grand Final. Cílem všech týmů v základní části, která se hraje na šestadvacet kol, je dostat se v celkovém žebříčku co nejvýš. To garantuje dobrou výchozí pozici a pro první čtyři týmy možnost nápravného zápasu ve druhém kole.


Každopádně letošní NRL opět ukázala, jak vyrovnaná je tato soutěž a že první tým tabulky může klidně prohrát s posledním. Prostě dech beroucí podívaná, gradující až do posledního kola základní části.

Rabbitohs, vítězové NRL Telstra Premiership 2014
Zdroj: Profimedia Rabbitohs, vítězové NRL Telstra Premiership 2014


Do letošního play-off postoupili tyto týmy v tomto pořadí:
1. Storm
2. Roosters
3. Broncos
4. Eels
5. Sharks
6. Sea Eagles
7. Panthers
8. Cowboys

Program vysílání prvního kola Play-off NRL Telstra Premiership na Nova Sport a Voyo:


Pátek 8. 9. v 11:55 Broncos vs Roosters
V tomto zápase můžou Roosters překvapit, ale na hřišti soupeře to budou mít těžké. Broncos hrají skvěle týmově, i když mají zraněné některé klíčové hráče (Darius Boyd, Korbin Sims). Roosters předvádějí bezvadné výkony celou sezonu. Jejich mladá útočná linie se dokáže prosadit. Přesto favoritem jsou domácí Broncos.


Sobota 9. 9. v 8:10 Storm vs Eels

V tomto zápase domácí kapitán, matador Cameron Smith, překoná magickou hranici 356 zápasů v NRL a stane se rekordmanem v počtu zápasů v této úžasné soutěži. Storm hrají ve skvělé formě a měli by v domácím prostředí opět dominovat. Eels zažívají skvělou sezonu a můžou dostat svého soupeře do problemů. Favoritem je opět domácí tým a to je tým Storm.


Sobota 9.9. v 11:40 Sea Eagles vs Panthers
Tohle bude opět hodně vyrovnané utkání a domácí prostředí bude hrát velkou roli. Panthers jsou bez své největší hvězdy Matta Moylana. Sea Eagles by měli vyhrát.


Neděle 10. 9. v 8:10 Sharks vs Cowboys
Utkání obhájce titulu a mistra z předloňské sezony. Sharks mají dobrou pozici, aby postoupili do dalšího kola. Budou hrát v nejsilnější možné sestavě. Cowboys hrají bez své největší hvězdy Johnathana Thurstona, který je po operaci ramene. I bez Matta Scotta. Přesto se tým skvěle semknul a produkuje perfektní Rugby League. Domácí prostředí opět favorizuje obhájce titulu Sharks.


Jak utkání prvního kola play-off NRL dopadnou je ve hvězdách. Vy máte možnost být u toho a sledovat vše v živých přenosech na Nova Sport a Voyo. Doufám, že se těšíte stejně jako my a srdečně vás zveme ke sledování vyřazovacích soubojů těch nejlepších týmů nejkvalitnější světové soutěže v Rugby League. Užijte si nejrychlejší a nejtvrdší kolektivní sport, který se hraje na zeleném pažitu !!!

 

Tomáš Ripcsik TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:15 01:15

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   01:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

 • Nova Sport 2

  • 22:00 23:40

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   23:40

   Major League Soccer Highlights (12)

   00:10

   Premier League Darts 2019

   02:35

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   08:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   10:45

   Major League Soccer Highlights (12)

Celý Program