Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 12. 2017
Šipky Nova Sport

Začíná 25. MS v šipkách. Obhájí titul úřadující mistr van Gerwen?

Michael van Gerwen
Zdroj: Nova Sport

Vánoční čas již tradičně patři nejprestižnějšímu šipkovému turnaji roku. Dnes začíná 25. mistrovství světa a dvaasedmdesát nejlepších hráčů světa se popere o nejcennější šipkovou trofej. Nova Sport 2 odvysílá kompletní turnaj včetně finálového klání 1. ledna 2018.

Největší z turnajů šipkové sezóny letos slibuje napínavější podívanou než v předchozích letech. Během roku se totiž ukázalo, že špička už rozhodně nečítá pouhá čtyři jména, a tak je letos před turnajem favoritů víc než obvykle. Mezi favority patří již tradičně Phil Taylor, pro kterého bude letošní světový šampionát posledním turnajem v kariéře. Při cestě za posledním triumfem ho bude pronásledovat úřadující šampion Michael van Gerwen, světová dvojka Peter Wright nebo Gary Anderson. Právě Anderson je hráčem, který se dokáže na turnaj skvěle připravit, což ukázal především v letech 2015 a 2016, kdy se radoval z vítězství.

 

 

Ve zvláštní kategorii pronásledovatelů je Rob Cross, který hraje svoji první sezónu v PDC. Sedmadvacetiletý Angličan se letos dokázal probojovat na 20. příčku v žebříčku a ukázal, že je hráčem, se kterým se musí počítat na každém turnaji. Kromě přesné ruky totiž disponuje především klidnou hlavou a nekompromisním zavíráním. Během jediné sezóny se tak vypracoval do pozice černého koně turnaje a je jen na něm, zda dokáže převálcovat věhlasnější soupeře.

 

V Londýnském Alexandra Palace se letos bude kromě Sid Waddel Trophy soutěžit také o prize money v hodnotě téměř 53 000 000 korun. Vítěz si pak odnese pohádkových 12 milionů korun, což je o dva miliony více než v loňském roce. Prestižní turnaj bude vysílat každý hrací den Nova Sport 2 a videoportál Voyo.

TN.cz